Kolumbijki strzelają gola w 97. minucie i pokonują Niemki

Kolumbijki strzelają gola w 97. minucie i pokonują NiemkiAFP
Manuela Vanegas strzeliła decydującą bramkę w 97. minucie spotkania i dała Kolumbii zwycięstwo 2:1 nad Niemkami. Dwukrotne mistrzynie świata niespodziewanie przegrały, choć wydawały się być pewne przynajmniej remisu.

Obrończyni Kolumbii odnalazła się w końcówce meczu po rzucie rożnym, po tym jak najpierw Linda Caicedo dała prowadzenie drużynie z Ameryki Południowej, a następnie Alexandra Popp wyrównała po strzale z rzutu karnego.

Caicedo, która w czwartek zemdlała na treningu, zachwyciła wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach swoim uderzeniem w 52. minucie spotkania. Kolumbijki dużo lepiej weszły w mecz, ponieważ Niemki były nieco sparaliżowane aktywnością rywalek oraz tłumem kolumbijskich kibiców na trybunach.

Mayra Ramirez miała swoją okazję już w dziewiątej minucie, ale jej uderzenie piłki głową minęło bramkę. Niemki też miały jednak swoje okazje, ale próba Liny Magull nie trafiła w bramkę, a strzał Leny Oberdorf został zablokowany.

Popp, która strzeliła dwa gole z Marokiem, powinna skończyć dzisiejszy mecz z dwoma bramkami na koncie, ale w 42. minucie pomyliła się przy strzale z wojela z bliskiej odległości. Kolumbia z kolei próbowała wykorzystywać swoje momenty w posiadaniu piłki do wyprowadzania szybkich akcji, a udało im się zamienić je na gola kilka minut po przerwie.

Statystyki z meczu Niemcy - Kolumbia
Statystyki z meczu Niemcy - KolumbiaOpta by StatsPerform

Caicedo nie okazała żadnej nerwowości przy akcji bramkowej, mimo że to właśnie stres miał być przyczyną jej zasłabnięcia w czwartek. Zebrała piłkę na krawędzi pola karnego, weszła w krótki drybling i posłała piłkę w okolice okienka bramki.

Stadion eksplodował radością, a dla 18-latki było to już drugie trafienie na tym mundialu, po tym jak w meczu z Koreą Południową stała się najmłodszą w historii zawodniczką z golem w historii mistrzostw świata.

Niemki dalej nie mogły wykorzystać swoich okazji, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Perez powaliła we własnym polu karnym Oberdorf, a Popp doprowadziła do wyrównania. Decydujący cios został jednak zadany przez Kolumbijki w doliczonym czasie gry.

Kolumbijki nie są jednak jeszcze pewne awansu do fazy pucharowej, choć potrzebują tylko remisu z Marokiem, a nawet jeżeli przegrają to mają duże szanse na awans. Niemki zmierzą się za to z ostatnią w tabeli Koreą Południową.