Niemcy odpadły z mistrzostw świata kobiet po remisie z Koreą Południową

Niemcy odpadły z mistrzostw świata kobiet po remisie z Koreą PołudniowąAFP
Dwukrotne zwyciężczynie mistrzostw świata w piłce nożnej po raz pierwszy odpadły z turnieju po szokującym remisie 1:1 z Koreą Południową w ostatnim meczu grupy H w czwartek.

Niemcy, mistrzowie z 2003 i 2007 roku, zajmujący drugie miejsce w rankingu FIFA, potrzebowali zwycięstwa, aby być pewnymi awansu, a wygrana Maroka 1:0 nad Kolumbią w drugim meczu grupowym w Perth dała obu drużynom awans do 1/8 finału.

Koreanki niespodziewanie objęły prowadzenie, gdy Cho So-hyun strzeliła gola w szóstej minucie, podczas gdy Alexandra Popp wyrównała trzy minuty przed przerwą.

Niemki nie były jednak w stanie znaleźć zwycięskiego trafienia potrzebnego do awansu.

"To oczywiste, że nie był to idealny mecz, myślę, że wszyscy jesteśmy tego świadomi" - powiedziała Popp.

"Widzieliście to i naprawdę trudno jest mi teraz przedstawić jakąś dogłębną analizę".

"W drugiej połowie zostaliśmy poinformowani, że musimy pilnie strzelić gola, a potem myślę, że pokazaliśmy silne pragnienie, chęć zdobycia bramki, ale jakoś nie chciało nam się tego zrobić".

Casey Phair, która w wieku 16 lat jest najmłodszą zawodniczką, która wystąpiła na mistrzostwach świata kobiet, była bliska zapewnienia Koreankom prowadzenia, ale jej strzał w drugiej minucie został zepchnięty na słupek przez bramkarkę Merle Frohms.

Piłkarki Colina Bella musiały jednak poczekać jeszcze tylko cztery minuty na gola, kiedy podanie Lee Young-ju z głębi pola rozdzieliło niemiecką obronę, a niepilnowana Cho spokojnie strzeliła z pierwszej piłki w dolny róg bramki.

Niemkom grało się trudno przy mocno naciskających Koreankach, ale w 42. minucie byłe mistrzynie wyrównały, gdy Popp wykorzystała dośrodkowanie Svenji Huth z prawego skrzydła i uderzyła głową poza zasięgiem Kim Jung-mi.

Po przerwie drużyna Voss-Tecklenburga rzuciła wszystko do przodu. W 57. minucie drugie trafienie Popp zostało anulowane przez VAR, ponieważ napastniczka była na spalonym.

Statystyki meczu Korea Południowa - Niemcy
Statystyki meczu Korea Południowa - NiemcyFlashscore

Niemiecka zawodniczka obiła poprzeczkę dwie minuty później kolejnym strzałem głową, podobnie było 16 minut później, gdy jej uderzenie poleciał prosto w ręce Kim.

Rezerwowa Sydney Lohmann oddała jeszcze kilka niecelnych strzałów w 16 minucie doliczonego czasu gry, ale drużyna Bella wywalczyła punkt, który pozwolił Niemkom odpaść z turnieju.

"To był wspaniały występ - jeden z najlepszych, jakie dziewczyny zaprezentowały odkąd nimi kieruję" - powiedział Bell. "Jestem z nich bardzo dumny i z odwagi, jaką pokazały".

"Niemcy zawsze są niebezpieczne, a kiedy Popp wyrównała, myślę, że wszyscy pomyśleli, że rozpadniemy się w drugiej połowie, ale staraliśmy się jeszcze mocniej".