Nowa Zelandia pokonała Wietnam 2:0 w ostatniej rozgrzewce przed mistrzostwami świata

Bott otworzył wynik dla Nowej Zelandii
Bott otworzył wynik dla Nowej ZelandiiReuters
Współgospodarze mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, Nowa Zelandia, dopracowała swoje przygotowania do turnieju, wygrywając 2:0 z Wietnamem w meczu towarzyskim na McLean Park w Napier w poniedziałek, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo na własnym terenie od czerwca 2012 roku.

Gole strzelone w pierwszej połowie przez obrończynię CJ Bottę i napastniczkę Jacqui Hand pomogły Nowej Zelandii przerwać passę 10 meczów bez zwycięstwa. Jej ostatnim zwycięstwem była wygrana 2:1 nad Filipinami w meczu towarzyskim w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2022 roku.

"To było dla nas naprawdę ważne, ta wygrana i ten występ" - powiedziała Sky Sport NZ trenerka Jitka Klimkova.

Drużyna Jitki Klimkovej dominowała od samego początku i objęła prowadzenie w 17. minucie, gdy niski strzał Bott zza pola karnego wpadł do siatki, a tuż przed przerwą niepilnowana Hand zakończyła wspaniałą akcję zespołową.

Powrót do gry Annalie Longo był również dużym wzmocnieniem dla gospodyń, gdyż weteranka zagrała ostatnie 20 minut meczu po raz pierwszy występując w drużynie od września po powrocie do zdrowia po poważnej kontuzji kolana.

Nowa Zelandia, współgospodarz mistrzostw świata z Australią, rozpocznie swoją kampanię przeciwko Norwegii w grupie A 20 lipca, szukając pierwszego zwycięstwa od sześciu występów na turnieju.

"Wiemy, że Norwegia to trudny przeciwnik... ale możemy obiecać, że damy z siebie wszystko na boisku i będziemy ciężko pracować dla tego kraju" - dodała Klimkova. "Naprawdę chcemy, aby ten naród był z nas dumny".

Debiutujący Wietnam zmierzy się z broniącymi tytułu USA w grupie E 22 lipca.