Wspaniałe Maroko pokonało 1:0 z Kolumbię i sensacyjnie awansowało do fazy pucharowejAFP
Debiutujące Maroko ograło Kolumbię 1:0 w swoim ostatnim meczu grupowym w Perth w czwartek, docierając do 1/8 finału mistrzostw świata kobiet za pierwszym podejściem wraz ze swoimi przeciwniczkami.

Zajmujące 72. miejsce w rankingu FIFA Marokanki zdobyły bramkę za sprawą Anissy Lahmari po obronionym rzucie karnym pod koniec pierwszej połowy, ale ich awans został zapewniony dopiero po tym, jak Korea Południowa wyeliminowała z turnieju dwukrotne mistrzynie Niemki, remisując 1:1 w drugim meczu grupy H.

Kolumbia zajęła pierwsze miejsce w grupie z sześcioma punktami, wyprzedzając wicemistrzów Maroko różnicą bramek, podczas gdy Niemcy i Korea Południowa opuszczają turniej.

Maroko, które zostało rozgromione 0:6 przez Niemcy w meczu otwarcia, a następnie pokonało Koreę Południową 1:0, spotka się z Francją w Adelajdzie, a Kolumbia zagra z Jamajką w Melbourne we wtorek.

Obie drużyny stworzyły sobie szanse w pierwszej połowie, ale dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Daniela Arias z Kolumbii faulowała napastniczkę Ibtissam Jraidi w polu karnym, Maroko miało prawdziwą okazję do zdobycia bramki.

Bramkarka Las Cafeteras Catalina Perez zanurkowała w lewo, aby zatrzymać rzut karny wykonywany przez Ghizlane Chebbaka, ale pomocniczka Lahmari wbiła piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym.

Statystyki meczu Maroko - Kolumbia
Statystyki meczu Maroko - KolumbiaFlashscore

Kolumbia zdominowała grę w poszukiwaniu wyrównania po przerwie, a Daniela Montoya i Lorena Bedoya Durango oddały strzały z dystansu w 59. minucie.

Bramkarka Maroka Khadija Er-Rmichi ponownie znalazła się w trudnej sytuacji w 72. minucie, gdy wybiła strzał nastoletniej napastniczki Lindy Caicedo nad poprzeczkę.

Szalona końcówka obfitowała w akcję od jednego do drugiego pola karnego, ale piłkarski Maroka kontynuowały swój bajkowy start w pierwszym Pucharze Świata.