Lionel Messi najlepszym zawodnikiem 32. kolejki MLS po powrocie na boisko po kontuzji

Lionel Messi
Lionel Messi Megan Briggs / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP
Lionel Messi został wybrany najlepszym zawodnikiem 32. kolejki Major League Soccer (MLS), po tym jak zdobył bramkę dla Interu Miami po powrocie na boisko po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

37-letni Messi zabłysnął w sobotnim zwycięstwie 3:1 Interu Miami nad Philadelphia Union.

Kapitan reprezentacji Argentyny strzelił dwa pierwsze gole dla swojej drużyny w ciągu zaledwie pięciu minut, a następnie asystował przy trzeciej bramce dla Interu, strzeloną przez Urugwajczyka Luisa Suareza w doliczonym czasie gry (90+8).

Dla Lionela Messiego była to czwarta nagroda MLS Player of the Season w tym sezonie.

W sumie Inter Miami zdobył siedem takich wyróżnień w tym roku, a pozostałe trzy zdobył Luis Suarez.

Po powrocie do zdrowia po kontuzji kostki, której doznał w finale Copa America 14 lipca, Messi ma na koncie 14 goli i 14 asyst w obecnej kampanii MLS.