Mimo obecności Messiego i Suareza, Inter Miami tylko zremisował z New York City

Messi i Suárez zremisowali, ale Inter Miami pozostaje na szczycie Konferencji Wschodniej MLS
Messi i Suárez zremisowali, ale Inter Miami pozostaje na szczycie Konferencji Wschodniej MLSVINCENT CARCHIETTA/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP
Inter Miami zremisował 1:1 z New York City w sobotę na Yankee Stadium w Nowym Jorku w MLS. Pomimo obecności na boisku Luisa Suáreza i Messiego, to Ekwadorczyk Campana zdobył bramkę dla drużyny z Florydy w 30. minucie. W 50. minucie New York City wyrównał za sprawą Jamesa Sandsa, ustalając końcowy rezultat.

Był to drugi kolejny remis Interu Miami w ich drugim kolejnym meczu wyjazdowym w MLS. Pomimo wyniku w Nowym Jorku, drużyna z Florydy pozostaje na szczycie Konferencji Wschodniej z 64 punktami i jako pierwsza zakwalifikowała się do rozgrywek posezonowych.

New York City ma za sobą dziewięć meczów bez zwycięstwa w MLS. Mimo to pozostają w strefie kwalifikacji do playoffów, zajmując szóste miejsce w Konferencji Wschodniej z 41 punktami.

Gol Campany rozpoczął się od podania Messiego do Jordiego Alby. Hiszpański środkowy obrońca uderzył na bramkę, a jego strzał został dobity przez ekwadorskiego napastnika. Sands wyrównał strzałem głową, którego Callender nie był w stanie obronić.

Następne mecze

Inter Miami wraca do gry w następną sobotę przeciwko Charlotte FC o 20:00 (BST) na Chase Stadium. New York City zmierzy się z NY Red Bulls o 20:30 tego samego dnia na Red Bull Arena.