Wielu Polaków zagrało na boiskach MLS. Zadebiutował Marczuk

Wielu Polaków zagrało na boiskach MLS. Zadebiutował MarczukZou Zheng / Xinhua News / Profimedia
W nocy z soboty na niedzielę odbyła się następna kolejka w ramach rywalizacji w amerykańskiej lidze MLS. Tym razem obyło się bez polskich bramek, ale występów Polaków nie brakowało.

Na początek Charlotte FC przegrało na swoim boisku z Atlantą United 0:1, a na murawie mogliśmy oglądać dwóch etatowych reprezentantów Polski. Karol Świderski wyszedł w pierwszym składzie gospodarzy i opuścił boisko w 56. minucie, a Bartosz Slisz rozegrał całe spotkanie w ekipie gości.

W Cincinnati kolejny mecz w barwach CF Montreal zagrał 20-letni Dawid Bugaj. Polski obrońca nie będzie jednak dobrze wspominał tego wyjazdu, bo jego zespół przegrał 1:4, a on sam został zmieniony w 78. minucie, czyli tuż przed honorową bramką Kanadyjczyków.

W barwach DC United standardowo zagrał Mateusz Klich. Jego drużyna wygrała z Toronto FC na wyjeździe 3:1, a Polak nie brał udziału przy bramkach, ale za to spędził na boisku całe spotkanie.

W Salt Lake City w miejscowym Realu zadebiutował sprowadzony tam z Jagiellonii Białystok w minionym oknie transferowym Dominik Marczuk. Polak spędził na murawie 29 minut w wygranym 2:0 meczu z New England Revolution.

Wreszcie nad ranem czasu polskiego doszło do starcia drużyn Mateusza Bogusza i Sebastiana Kowalczyka. Tym razem polski napastnik Los Angeles FC nie trafił do siatki, a drużyna z Kalifornii przegrała 0:2. Bogusz zagrał całe spotkanie, a Kowalczyk w barwach Houston Dynamo zagrał 70 minut.