Ronaldo strzela, a Al Nassr wygrywa kolejny mecz pod wodzą Pioliego. Dwa trafienia Mane

Radość Cristiano i kolegów z drużyny po golu dla Al Nassr
Radość Cristiano i kolegów z drużyny po golu dla Al NassrFAYEZ NURELDINE/AFP
Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny w 17. minucie meczu przeciwko Al Orubah, a dwa gole dołożył Sadio Mane, co dało Al Nassr zwycięstwo 3:0. Portugalczyk asystował jeszcze przy trafieniu Senegalczyka.

Al Nassr od początku meczu szukał gola otwierającego mecz. Doszło do tego w 17. minucie, kiedy Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką. Portugalczyk stanął oko w oko z bramkarzem i strzałem w lewy dolny róg pokonał go.

Sadio Mane podwyższył prowadzenie w 29. minucie. Ronaldo przejął piłkę na skraju pola karnego, podał do Senegalczyka, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Al Nassr mógł prowadzić dużo wyżej, ale zmarnował kilka okazji i do przerwy było 2:0.

Po niej tempo nieco spadło, a goście mogli nawet złapać kontakt, bo sędzia z boiska podyktował dla nich rzut karny, ale po konsultacji VAR anulował jedenastkę. Wynik meczu w 71. minucie ustalił Mane. Ronaldo grał 78. minut.

Al Nassr zanotował piąte zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Łączy się to z przyjściem do klubu Stefano Pioliego, który prowadził klub właśnie w pięciu ostatnich meczach, wszystkie wygrał, a bilans bramkowy drużyny pod jego wodzą wynosi 12-2. Al Nassr zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Saudi Pro League ze stratą czterech punktów do prowadzącego Al Hilal.