Arsenal lepszy od Aston Villi. Kontuzja Casha

Arsenal lepszy od Aston Villi. Kontuzja CashaFot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Piłkarz reprezentacji Polski Matty Cash doznał kontuzji i został zmieniony już po kwadransie meczu 2. kolejki angielskiej ekstraklasy. Jego Aston Villa przegrała u siebie z wicemistrzem Arsenalem Londyn 0:2. W ekipie gości rezerwowym był Jakub Kiwior.

Na stadionie w Birmingham spotkały się zespoły, które będą wkrótce uczestniczyć w fazie zasadniczej zreformowanej Ligi Mistrzów. Piłkarze Aston Villi zajęli w poprzednim sezonie Premier League czwarte miejsce, zaś Arsenal – drugie.

Szlagierowe spotkanie 2. kolejki zaczęło się pechowo dla Casha. Już na początku reprezentant Polski doznał kontuzji – prawdopodobnie mięśnia uda. Został zmieniony w 16. minucie przez 18-letniego Serba Kostę Nedeljkovica.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 67. i 77. minutą. Wówczas Arsenal zdobył dwie bramki. Najpierw do siatki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Belg Leandro Trossard, a wynik ustalił reprezentant Ghany Thomas Partey.

Kiwior pozostał do końca meczu na ławce rezerwowych Arsenalu. Jego zespół z kompletem sześciu punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.