Leicester i Everton remisują 2:2. Walka o utrzymanie w Premier League trwa

Leicester i Everton remisują 2:2. Walka o utrzymanie w Premier League trwaAFP
Leicester City i Everton nadal uczestniczą w walce o uniknięcie spadku z Premier League. W poniedziałek w spotkaniu tych drużyn, po porywającej bitwie na głośnym stadionie King Power Stadium, padł remis 2:2.

Pierwszy gol Dominica Calverta-Lewina od października strzelony z rzutu karnego w 15. minucie dał Evertonowi prowadzenie, ale Leicester wyrównał siedem minut później, kiedy Caglar Soyuncu ucieszył miejscowych kibiców.

Kliniczne wykończenie Jamiego Vardy'ego w 33. minucie dało gospodarzom prowadzenie. W gorącej końcówce pierwszej połowy piłkarze The Toffees nie wykorzystali dwóch świetnych sytuacji, a Jordan Pickford obronił jedenastkę wykonywaną przez rozgrywającego Leicester, Jamesa Maddisona.

Heat mapa - Dominic Calvert-Lewin
Heat mapa - Dominic Calvert-LewinOpta/AFP

Alex Iwobi wyrównał stan meczu 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, a obie strony dążyły do wygranej, która mogłaby znacznie zwiększyć ich szanse na przetrwanie w Premier League.

Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się punktem, co było bardziej pożądane dla Leicester, który wydostał się ze strefy spadkowej z 30 punktami w 34 meczach.