Mistrzowie Anglii wywożą tylko punkt ze stadionu Newcastle. Haaland tym razem bez golaOLI SCARFF/AFP
Manchester City drugi tydzień z rzędu stracił punkty w Premier League. Mistrzowie Anglii przed tygodniem zremisowali 2:2 z Arsenalem, a dzisiaj podzielili się punktami z Newcastle po remisie 1:1 na St. James's Park.

Wszyscy zastanawiali się jak będzie wyglądała gra Manchesteru City bez Rodriego, który w tym tygodniu przeszedł operację więzadeł krzyżowych, a Pep Guardiola potwierdził, że Hiszpan wypadł z gry aż do końca sezonu. Dzisiejsze spotkanie z Newcastle zdawało się pokazywać, jak ważną postacią dla Obywateli był były piłkarz Atletico Madryt.

W pierwszej połowie Manchester City miał bowiem bardzo duże problemy, by zdominować wydarzenia na boisku i w swoim stylu "połknąć piłkę". Co prawda Newcastle nie miało wielu sytuacji bramkowych, ale zawodnicy Srok byli niezwykle zmotywowani, atakowali rywali agresywnym pressigniem i byli pobudzani przez dopingujących kibiców.

W efekcie Nick Pope nie miał zbyt wiele pracy, ale mimo to do przerwy do drużyna Pepa Guardiola minimalnie prowadziła. W jednej akcji pomylił się Kieran Trippier, Jack Grealish dostał tym samym więcej miejsca na lewym skrzydle i dostrzegł czekającego w polu karnym na podanie Josko Gvardiola. Chorwat zachował się jak rasowy napastnik, wziął obrońców na zamach i prawą nogą spokojnie oddał strzał, który trafił do siatki.

Statystyki meczu Newcastle - Manchester City
Statystyki meczu Newcastle - Manchester CityOpta by Stats Perform

Po przerwie jednak dość szybko goście przekonali się, że to nie wystarcy do wywiezienia kompletu punktów z północy Anglii. W 57. minucie Anthony Gordon odebrał bowiem kapitalne podanie i ruszył na starcie sam na sam z Edersonem. Anglik zdecydował się mijać bramkarza, który go delikatnie trącił, a sędzia bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł sam faulowany, który zmylił Edersona i doprowadził do remisu.

Od tego momentu można było odnieść wrażenie, że goście zaczęli grać na najwyższych na dzisiaj obrotach, ponieważ zamknęli gospodarzy na ich połowie i raz za razem próbowali doprowadzić do sytuacji strzeleckich. To jednak nie do końca się udawało, a w najlepszej z okazji za lekko uderzył Phil Foden, który pojawił się na boisku po przerwie.

Newcastle wychodziło z atakami, ale pod nieobecność Alexandra Isaka w polu karnym brakowało klasycznego napastnika, który mógłby bardziej zagrozić defensywie Manchesteru City, przez co dzisiaj Sroki żadnego gola z gry nie zdobyły.