Pochettino ma nadzieję, że Chelsea nabierze rozpędu po zwycięstwie nad Brighton

Chelsea zajmuje 14. miejsce w lidze po zaledwie jednym zwycięstwie w sześciu dotychczasowych meczachReuters
Menedżer Chelsea, Mauricio Pochettino, powiedział, że jego zespół "w pełni zasłużył" na środowe zwycięstwo 1:0 nad Brighton w Pucharze Ligi i ma nadzieję, że wynik ten pomoże rozpocząć ich zacinającą się kampanię Premier League.

Nicolas Jackson strzelił gola w 50. minucie meczu trzeciej rundy, dzięki czemu Chelsea odniosła pierwsze zwycięstwo w czterech meczach we wszystkich rozgrywkach i zapewniła sobie udział w 1/8 turnieju z Blackburn Rovers, który zostanie rozegrany pod koniec października.

Chelsea zajmuje 14. miejsce w lidze po zaledwie jednym zwycięstwie w sześciu dotychczasowych meczach, remisując dwa i przegrywając trzy, a w rozgrywkach zdobyła zaledwie pięć bramek.

"To była dobra reakcja zespołu. Ponownie jestem bardzo zadowolony z występu" – powiedział Pochettino. "Cieszę się ze zwycięstwa. Dzisiaj musieliśmy wygrać".

"W drugiej połowie zdominowaliśmy grę i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Myślę, że ważne jest, aby przejść przez rywalizację, zbudować nasze zaufanie i rozpęd. Miejmy nadzieję, że uda nam się to wykorzystać w przyszłości".

Lewy obrońca Ben Chilwell został zmuszony do zejścia z boiska pod koniec meczu, a Pochettino powiedział, że wygląda to na kontuzję ścięgna podkolanowego. Angielski obrońca opuścił kilka miesięcy w zeszłym sezonie, w tym mistrzostwa świata.

"Musimy to ocenić jutro" – powiedział Pochettino. "Ale myślę, że to ścięgno podkolanowe".

Chelsea wraca do rozgrywek Premier League w niedzielę wyjazdem do Fulham.