Mbappé zdobywa hat-tricka, a PSG wygrywa 9:0 w Pucharze Francji

Mbappé asystował przy trzech golach w zwycięstwie 9-0
Mbappé asystował przy trzech golach w zwycięstwie 9-0AFP
Paris Saint-Germain pokonało w niedzielę Revel 9:0 i awansowało do kolejnej rundy Pucharu Francji. Główną postacią meczu z drużyną z odległej, szóstej ligi był Kylian Mbappé, zdobywca trzech bramek.

Młodzi fani Revel błagali Mbappé, by ten przyjechał na mecz do Castres (skromny stadion Revel w południowym regionie Francji może pomieścić tylko 2000 kibiców, w Castres jest sześciokrotnie większy) w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. Ich życzenie spełniło się, bowiem trener Luis Enrique wystawił bardzo mocny skład.

Zobacz komplet statystyk meczu Revel-PSG w Pucharze Francji

Mbappé szybko zdobył hat-tricka i pozostał na boisku przez pełne 90 minut. Obrońca Revel Maxence N'Guesson również strzelił gola, tyle że do własnej bramki, pod koniec pierwszej połowy. Kolo Muani (2 gole), Marco Asensio, Gonçalo Ramos i Cher Ndour dopełnili dzieła destrukcji. Choć - umówmy się - nikt o awansie Revel przed meczem i tak nie myślał.

PSG poważnie traktuje walkę o Coupe de France - chce powiększyć swój pucharowy dorobek po tym, jak w ostatnich dwóch sezonach nie udało im się zdobyć tego tytułu. W 2022 roku PSG zostało wyeliminowane przez Niceę, a w zeszłym sezonie przez Marsylię.