Faworyci wygrywają w Carabao Cup, Michał Helik z pechowym trafieniem samobójczym

Simon Adingra z Brighton and Hove Albion świętuje swojego gola
Simon Adingra z Brighton and Hove Albion świętuje swojego gola Profimedia
Everton pokonał Doncaster 3:0 i zapewnić sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie, a Brighton kontynuuje efektowny start pod wodzą Fabiana Hurzelera, pokonując Crawley 4:0 we wtorkowym meczu drugiej rundy Pucharu Ligi.

upEverton zaliczył katastrofalny początek swojego ostatniego sezonu na Goodison Park, tracąc siedem bramek w dwóch pierwszych meczach Premier League. Nowy nabytek, Iliman Ndiaye, dał jednak kibicom The Toffees powody do optymizmu, zaznaczając swój debiut świetnym, indywidualnym rajdem i wykończeniem.

Tim Iroegbunam również otworzył swoje konto w Evertonie, przełamując impas w 53. minucie, zanim Beto dodał trzecią bramkę po asyście Mykołenki.

Zwycięstwo Brighton przyszło za wysoką cenę, ponieważ nowo sprowadzony Matt O'Riley, który podpisał kontrakt za 25 milionów funtów, zszedł z boiska niecałe 10 minut po swoim debiucie po agresywnym faulu ze strony Jaya Williamsa, który spowodował przeprosiny ze strony szefa Crawley, Scotta Lindseya.

Drużyna League One została zdeklasowana na Amex, ponieważ Simon Adingra, Jeremy Sarmiento, Adam Webster i Mark O'Mahony trafiali dla Mew.

Crystal Palace odłożyło na bok rozczarowujący początek kampanii Premier League i pokonało Norwich 4:0. Jean-Philippe Mateta zdobył dwa gole dla Orłów, a Daichi Kamada i Eberechi Eze również trafili do bramki.

Leicester również wygrało 4:0 z Tranmere, a Jordan Ayew zaznaczył swój debiut bramką i asystą. Z kolei Fulham wygrało 2:0 z Birmingham dzięki bramkom Raula Jimeneza i Jaya Stansfielda. Londyńczycy rozstrzygnęli kwestię awansu w mniej niż kwadrans, ustalając wynik w 14. minucie. Cały mecz w barwach Birmingham City rozegrał Krystian Bielik.

Składy i noty za mecz Birmingham - Fulham
Składy i noty za mecz Birmingham - FulhamFlashscore

Występujące w League Two Barrow sprawiło niespodziankę wieczoru, pokonując Derby County w rzutach karnych po remisie 0:0. Barnsley, Blackpool, Bolton, Coventry, Fleetwood, Leyton Orient, Preston, Sheffield Wednesday, QPR, Stoke, Walsall i Watford to pozostałe drużyny, które zarezerwowały sobie miejsca w trzeciej rundzie.

Walsall wygrało mecz z Huddersfield Michała Helika, którego spotkała wyjątkowa nieprzyjemność "zdobycia" decydującej bramki samobójczej (rykoszet po strzale Liama Gordona). Polak wszedł na boisko po przerwie, gdy jego drużyna prowadziła jednym golem, ale grała w osłabieniu. Huddesrfield nieoczekiwanie zdołało zdobyć gola na 2:0 tuż po niewykorzystanym karnym rywali i wydawało się, że dowiezie awans. Niestety, w kwadrans gospodarze wpakowali rywalom trzy gole i zabezpieczyli dalszy udział w Carabao Cup. Więcej szczegółów tego meczu znajdziesz tutaj.

W środę odbędą się jedyne dwa mecze pucharowe pomiędzy drużynami z Premier League - Newcastle odwiedzi Nottingham Forest, a West Ham zagra z Bournemouth. W sumie na środę zaplanowano siedem spotkań.

Siedem angielskich drużyn, które zakwalifikowały się do europejskich rozgrywek, otrzyma przepustkę do trzeciej rundy.