Pierwszy gola Brahima Diaza dla Maroka. Cztery rzuty karne w meczu z Gabonem

Brahim Diaz po raz pierwszy trafił do siatki jako reprezentant Maroka
Brahim Diaz po raz pierwszy trafił do siatki jako reprezentant Maroka Profimedia
Maroko pokonało 4:1 Gabon w pierwszym meczu eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. W meczu oba zespoły wykonywały po dwa rzuty karne, a debiutancie trafienie zanotował Brahim Diaz.

Brahim Diaz zdecydował się reprezentować Maroko po tym, jak był pomijany przez Hiszpanię. Gracz Realu Madryt debiutował w marcu w towarzyskim meczu z Angolą, a następnie grał z Mauretanią. Oba mecze były solidne w jego wykonaniu, ale bez konkretów.

Zmieniło się to już w starciach o stawkę. Brahim zanotował asystę w starciu z Zambią, a kolejną dołożył w pojedynku z Kongo, a Maroko wygrało te mecze odpowiednio 2:1 i 6:0.

Diaz wciąż czekał jednak na pierwsze trafienie i się doczekał. W drugiej połowie starcia z Gabonem Brahim znalazł się w dobrym miejscu w polu karnym, co pozwoliło mu zanotować premierowego gola.

Maroko wygrało 4:1, a w pierwszej połowie obie reprezentacje miały po dwa rzuty karne. Hakim Ziyech trafił z jedenastu metrów w 10 i 26 minucie, natomiast Pierre Emeric Aubameyang w 16. minucie uderzył w słupek, ale w 40. już znalazł drogę do siatki.

W drugiej połowie gole dorzucili wspomniany Brahim w 59. minucie na 3:1, a wynik meczu w 82. ustalił Ayoub El Kaabi

W drugim wrześniowym meczu w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki. Maroko zagra na wyjeździe z Lesotho, a Gabon u siebie z Republiką Środkowoafrykańską.