Muller i Kane trafiają dla Bayernu, który w dobrym stylu rozpoczyna erę Kompany'ego

Muller i Kane na bramce, Bayern rozpoczyna erę Kompany'ego w wielkim stylu
Muller i Kane na bramce, Bayern rozpoczyna erę Kompany'ego w wielkim styluAFP
Thomas Muller zdobył dwa gole w ciągu trzech minut pierwszej połowy, a Bayern Monachium pokonał drugoligowy Ulm 4:0 w Pucharze Niemiec w piątek, w swoim pierwszym meczu pod wodzą trenera Vincenta Kompany'ego.

Harry Kane i Kingsley Coman zdobyli następnie bramki pod koniec drugiej połowy, aby dopełnić dzieła w pierwszym meczu sezonu piłkarskiego w Niemczech.

Chooć są zdobywcami aż 20 Pucharów Niemiec, Bayern nie zdołał awansować do ćwierćfinału rozgrywek od czasu zdobycia potrójnego tytułu w latach 2019/20. Klub sprowadził Kompany'ego jako nowego trenera latem po tym, jak nie udało się wygrać żadnego trofeum w zeszłym sezonie, co było ich pierwszą kampanią bez sukcesu od 12 lat.

34-letni weteran Bayernu, Muller, wykorzystał podanie Joshuy Kimmicha po 12 minutach, a wkrótce potem dołożył kolejną bramkę, wykorzystując dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego. Coman z kolei wykorzystał podanie od nowo sprowadzonego Michaela Olise w 11 minucie, a Kane dołożył kolejnego gola w doliczonym czasie gry, swojego pierwszego gola w Pucharze Niemiec.

Ulm awansowało latem do drugiej ligi po raz pierwszy od 23 lat.

Liczby meczu Ulm - Bayern
Liczby meczu Ulm - BayernFlashscore

Inni potrzebowali dogrywki lub karnych

Wcześniej w piątek pierwszoligowe drużyny Mainz, St Pauli i Hoffenheim pokonały przeciwników z niższych lig, aby awansować do pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Co ciekawe, każda z tych drużyn w pewnym momencie swojego meczu przegrywała.

Sprawdź komplet par i wyniki w Pucharze Niemiec

Obrońcy Pucharu Niemiec, Bayer Leverkusen, którzy również zdobyli zeszłoroczny tytuł ligowy, zagrają w sobotni wieczór w Superpucharze DFL u siebie przeciwko Stuttgartowi, czyli sensacyjnemu wicemistrzowi Niemiec.