AC Milan pokonuje Udinese i awansuje na trzecie miejsce, VAR pozbawił gości dwóch goli

Samuel Chukwueze otoczony przez kolegów z drużyny po zdobyciu bramki przeciwko Udinese.
Samuel Chukwueze otoczony przez kolegów z drużyny po zdobyciu bramki przeciwko Udinese.MARCO LUZZANI / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
AC Milan powrócił na zwycięską ścieżkę na San Siro, pokonując Udinese 1:0 w ósmej kolejce Serie A. Była to pierwsza wygrana Rossonerich od trzech spotkań. Samuel Chukwueze wcześnie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale Tijjani Reijnders został wyrzucony z boiska w 29. minucie, pozostawiając Milan w obawie o wynik. Udinese dwukrotnie zdobyło bramkę, ale radość gości była przedwczesna, gdyż w obu przypadkach sędzia odgwizdał spalonego.

AC Milan - Udinese 1:0

Biorąc pod uwagę, że obie drużyny zdobyły bramki w ośmiu z poprzednich dziewięciu spotkań, nie było zaskoczeniem, gdy gol otwierający wynik padł w ciągu pierwszych 15 minut. Rossoneri zachwycili kibiców gospodarzy świetną pracą zespołową, której kulminacją było uderzenie Chukwueze lewą nogą po otrzymaniu podania od Christiana Pulisicia w polu karnym.

Udinese musiało poczekać na swoją szansę, ale Milan kosztowało to utratę jednego zawodnika w środku pola. Reijnders otrzymał od sędziego czerwoną kartkę za uniemożliwienie Sandiemu Lovricowi wykończenia klarownej okazji bramkowej.

Goście nie potrafili jednak wykorzystać przewagi liczebnej i zmarnowali kilka szans przed przerwą. Główka Ehizibue wprawdzie wpadła do bramki, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego. Po przerwie podopieczni Kosty Runjaica mieli przewagę w posiadaniu piłki, a następnie także w szansach. Zmiennik Jurgen Ekkelenkamp zagroził Mike'owi Maignanowi mocnym strzałem, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Pulisic zmusił następnie Madukę Okoye do genialnej obrony ręką z bliskiej odległości, zanim bramkarz Udinese złapał również strzał Rubena Loftusa-Cheeka przy bliższym słupku. Kabasele strzelił bramkę po rzucie rożnym pod koniec meczu, ale VAR orzekł, że sytuacja była ponownie poprzedzona ofsajdem.

Statystyki meczu AC Milan - Udinese
Statystyki meczu AC Milan - UdineseOpta by Stats Perform

Goście ponieśli tym samym pierwszą wyjazdową porażkę od grudnia ubiegłego roku. Z kolei podopieczni Paula Fonseki odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie z czystym kontem w Serie A, po raz pierwszy od maja 2022 roku.