Juventus pokonał osłabione Lazio w samej końcówce i zbliżył się do Napoli

Vlahovic świętuje gola strzelonego
Vlahovic świętuje gola strzelonegoMARCO BERTORELLO/AFP
Juventus pokonał Lazio 1:0 na Allianz Stadium w Turynie w ósmej kolejce włoskiej Serie A. Jedynym golem meczu był gol samobójczy, zdobyty przez Hiszpana Mario Gilę w 85. minucie.

Dzięki temu wynikowi Juventus zajmuje drugie miejsce z 16 punktami i zrównał się punktami z liderującym Napoli, które w niedzielę zagra z Empoli na wyjeździe.

Juventus Thiago Motty jest niepokonany w tym sezonie. W 10 dotychczasowych meczach sześć razy wygrali i cztery zremisowali.

Od 23. minuty Lazio grało z jednym zawodnikiem mniej po tym, jak Romagnoli został odesłany do szatni.

Gospodarze zwiększyli presję dzięki przewadze liczebnej, ale udało im się zdobyć zwycięstwo dopiero pod koniec meczu, dzięki indywidualnemu ruchowi, który zakończył się niefortunnym odbiciem piłki od Mario Gili do własnej siatki.