Pierwszy gol Urbańskiego w Serie A, Skorupski na ławce. Bologna pokonuje Monzę

Pierwszy gol Urbańskiego w Serie A, Skorupski na ławce. Bologna pokonuje MonzęROBERTO BREGANI / EPA / Profimedia
Kacper Urbański strzelił swojego pierwszego gola w Serie A. Jego Bologna w meczu 5. kolejki wygrała na wyjeździe z Monzą 2:1. Bramkarz gości Łukasz Skorupski oglądał spotkanie z ławki drużyny.

Reprezentant Polski zapewnił prowadzenie gościom w 24 minucie po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Charalambosa Likojanisa. Urbański precyzyjnie głową skierował piłkę do siatki, mimo asyty trzech obrońców. Polski pomocnik w 26. występie Serie A zdobył swoją debiutancką bramkę.

Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą po dobitce Milana Djurica. Błąd popełnił bramkarz Bologny Federcio Rapali, który odbił piłkę przed siebie po dalekim uderzeniu Daniela Maldiniego.

Urbański został zmieniony w 78. minucie. Po chwili Santiago Castro posłał bardzo silne uderzenie zza pola karnego, które przesądziło o pierwszej wygranej Bologny w sezonie.

Urbański zasłużył na miano gracza meczu
Urbański zasłużył na miano gracza meczuFlashscore

Klub z Bolonii z dorobkiem 6 pkt zajmuje 11. miejsce w tabeli. Liderem jest Napoli - 11 pkt.