Serie A: Napoli rozgromiło Cagliari i awansowało na pierwsze miejsce w lidze

Lukaku strzelił gola i zanotował asystę
Lukaku strzelił gola i zanotował asystęENRICO LOCCI / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Napoli przynajmniej tymczasowo awansowało na szczyt Serie A dzięki zwycięstwu 4:0 nad Cagliari na Sardegna Arena. Antonio Conte kontynuuje imponującą passę przeciwko wyspiarzom z 10 zwycięstwami w 14 meczach. Na boisku wiodące role odegrali Kwaracchelia i Lukaku.

Po spokojnym otwierającym kwadransie, Napoli otworzyło wynik w 18. minucie za sprawą obrońcy Giovanniego Di Lorenzo, którego odbity strzał z krawędzi pola karnego oszukał Simone Scuffeta i trafił w przeciwległy róg.

Sprawdź wszystkie szczegóły meczu Cagliari - Napoli

Składy i noty za mecz Cagliari - Napoli
Składy i noty za mecz Cagliari - NapoliFlashscore

Cagliari zareagowało prawidłowo, szukając odpowiedzi pod bramką rywali. Paulo Azzi ściął do środka i oddał potężny strzał, który został odbity przez Alexa Mereta. Po przerwie na nawodnienie w połowie pierwszej połowy, Meret ponownie zablokował strzał Roberto Piccolego z bliskiej odległości, dzięki czemu goście utrzymali prowadzenie do przerwy.

Cagliari nadal groziło wyrównaniem na początku drugiej połowy, kiedy Meret obronił strzał głową Sebastiano Luperto, a następnie genialnie sparował na poprzeczkę uderzenie z dystansu Răzvana Marina. Napoli wciąż jednak stwarzało zagrożenie w kontrataku, a zabójczy Chwicza Kwaracchelia z łatwością minął Scuffeta i podwoił prowadzenie Partenopei.

Kluczowe podanie posłał Kwarze Romelu Lukaku, za to pomocnik wkrótce się zrewanżował. Fatalny błąd w obronie pozwolił Gruzinowi znaleźć Lukaku, który przyjął prezent i uderzył w dolny róg, zdobywając trzecią bramkę dla Azzurich - Belg strzelił już siedem goli w ośmiu meczach przeciwko Cagliari.

W doliczonym czasie gry Alessandro Buongiorno skierował jeszcze piłkę do siatki po rzucie rożnym, po asyście Davida Neresa, co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację gospodarzy, którzy po raz trzeci w tym sezonie nie zdobyli gola i spadli na przedostatnie miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem w 27 bezpośrednich spotkaniach z Napoli.

Z drugiej strony, goście wygrali trzy ligowe mecze z rzędu pod wodzą Antonio Conte, który utrzymał 100-procentowy rekord przeciwko trenerowi Cagliari Davide Nicoli po czterech spotkaniach.