Adam Buksa świetnie radzi sobie na duńskich boiskach. Trzeci mecz i trzeci gol

Adam Buksa strzelał w każdym z trzech meczów ligowych w Danii
Adam Buksa strzelał w każdym z trzech meczów ligowych w DaniiČTK / imago sportfotodienst / DANIEL STENTZ
Adam Buksa po raz trzeci zagrał w meczu ligi duńskiej i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Polski napastnik otworzył wynik swojej drużyny, która wygrała 3:2 z Sonderjyske.

Adam Buksa rozpoczął strzelanie dla Midtjylland w pierwszej kolejce tego sezonu przeciwko Aarhus. Tamten mecz zakończył się wynikiem 1:1. Po raz kolejny polski napastnik strzelił w trzeciej kolejce przeciwko drużynie Aalborg, a teraz zagrał w szóstej kolejce ligi duńskiej, a w swoim trzecim pojedynku na duńskich boiskach.

Sonderjyske niespodziewanie wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, ale po kwadransie gry było już 1:1, a do siatki trafił właśnie Buksa.  Goście ponownie prowadzili w 33. minucie.

W drugiej gospodarze wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie wygrali 3:2, a Adam Buksa spędził na murawie 83. minuty. Polak na razie w lidze nie gra wszystkiego, ponieważ trener często rotuje, ale kiedy już występuje, to strzela. Był to jego trzeci mecz i w każdym po razie trafiał do siatki. Midtjylland po sześciu kolejkach ma na koncie 14 punktów. Łącznie z europejskimi pucharami Buksa zagra dla Duńczyków osiem spotkań i strzelił cztery gole.

Teraz jego i cały klub czeka walka o fazę ligową Champions League. W Danii zremisowali 1:1 ze Slovanem Bratysława, więc to na Słowacji okaże się, kto zagra w Lidze Mistrzów, a kto w Lidze Europy. Pewne jest, że Buksa na pewno jesienią będzie grał w Europie.