Veszprem pokonał SC Magdeburg w finale Super Globe. Barcelona poza podium

Veszprem pokonał SC Magdeburg w finale Super Globe. Barcelona poza podiumFot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM
Piłkarze ręczni Telekomu Veszprem wygrali po dogrywce z broniącym trofeum SC Magdeburg 34:33 (13:14, 28:28) w finale Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata.

W turnieju, który odbył się w aglomeracji Kairu, w tym roku nie wystąpił polski zespół.

SC Magdeburg wygrywał trzy poprzednie edycje Super Globe, ale tym razem musiał uznać wyższość węgierskiej drużyny. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Francuz Ludovic Fabregas – 9, a dla pokonanych Islandczyk Omar Ingi Magnusson – 7.

W meczu o trzecie miejsce Al Ahly Kair wygrał z FC Barceloną 32:29 (18:15).

W 18. edycji turnieju zabrakło polskich drużyn. W dwóch poprzednich latach w półfinałach wystąpiła Industria Kielce, która w 2022 roku zajęła trzecie miejsce, a rok później – czwarte.