Wyjazdowa porażka Chrobrego Głogów, pierwsza w Lidze Europejskiej

PAP
Wyjazdowa porażka Chrobrego Głogów, pierwsza w Lidze EuropejskiejPAP/Tomasz Wojtasik
Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów przegrali na wyjeździe z Ystads IF HF 30:36 (15:18) w trzeciej kolejce grupy D Ligi Europejskiej. To pierwsza porażka zespołu z Dolnego Śląska w tych rozgrywkach.

Chociaż po dwóch kolejkach w tabeli grupy D Ligi Europejskiej to Chrobry był wyżej od Ystad, to we wtorek zdecydowanym faworytem byli Szwedzi. W Głogowie wierzono jednak, że skoro udało się zremisować na wyjeździe z Bidasoa Irun, to dlaczego ma się nie udać z rywalem, który tydzień wcześniej przegrał z wicemistrzem Hiszpanii.

Sprawdź szczegóły meczu Ystads - Chrobry

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po niespełna pięciu minutach prowadzili 3:0. W kolejnych fragmentach spotkanie było już bardziej wyrównane, a po kwadransie głogowianie doszli rywali na jednego gola (7:8). Chociaż cały czas prowadzili Szwedzi, nie mogli uzyskać większej niż trzybramkowa przewagi. W końcówce pierwszej połowy Chrobry ponownie zmniejszył straty (15:16), ale dwie bramki Ystads sprawiły, że polski zespół po przerwie musiał odrobić trzy trafienia.

Pierwsi w drugiej połowie trafili do siatki Szwedzi, ale od stanu 20:16 zaczęła się pogoń Chrobrego. Głogowianie zdominowali rywali i wyszli na prowadzenie 23:22. Od tego momentu trwała wymiana ciosów, gol za gol, obrona za obronę. Tak było do stanu 26:26. Wówczas trzy bramki z rzędu zdobyli gospodarze i to był decydujący moment spotkania. W końcówce Chrobry starał się grać szybkie akcje, ale efekt był taki, że to rywale zdobywali kolejne gole i wygrali 36:30.

W rozgrywanym równolegle meczu rumuńska Constanta pokonała Bidasoa Irun 35:30. Po trzech kolejkach wszystkie drużyny grupy D mają po trzy punkty. Za tydzień Chrobry podejmie Ystads (29 października, godz. 18.45).

Arcyciekawa sytuacja grupowa Chrobrego - wszyscy mają po tyle samo punktów
Arcyciekawa sytuacja grupowa Chrobrego - wszyscy mają po tyle samo punktówFlashscore