Francuzki pierwszymi finalistkami olimpijskimi w piłce ręcznej po pokonaniu SzwedekPAP
Złote medalistki igrzysk w Tokio piłkarki ręczne Francji pokonały Szwecję po dogrywce 31:28 (25:25, 10:12) i awansowały do finału turnieju olimpijskiego w Paryżu. Ich rywalem w walce o złoty medal będzie zwycięzca drugiego półfinału pomiędzy Norwegią a Danią.

Mistrzynie świata z 2023 roku podniosły się z czterobramkowego deficytu w drugiej połowie, a do dogrywki 14 s przed końcem regulaminowego czasu doprowadziła Tamara Horacek. W dodatkowym czasie przewaga "Trójkolorowych" nie podlegała już dyskusji.

Trzy lata temu w Tokio w tej samej fazie turnieju, Francja pokonała 29:27 Szwecję, która wciąż nie zdobyła medalu na igrzyskach.

Drużyna Oliviera Krumbholza zmierzy się w sobotę o tytuł z Danią lub wicemistrzami świata, Norwegią. Dla Francuzek będzie to trzeci z rzędu finał olimpijski.