Polaczyka zabraknie w finale K1. Reprezentant Polski zajął w półfinale 13. miejscePAP
Mateusz Polaczyk nie awansował do olimpijskiego finału slalomu K1 w kajakarstwie górskim. Reprezentant Polski zajął w półfinale 13. miejsce. Walka o medale igrzysk w Paryżu rozpocznie się o godz. 17.30.

Do finału awansowało najlepszych 12 zawodników z 20-osobowej stawki półfinalistów.

Polaczyk trzy razy dotknął tyczki, za co otrzymał sześć sekund karnych, kończąc próbę w czasie 98.49 s.

Bezkonkurencyjny okazał się Brytyjczyk Joseph Clarke - 89,51, który w kwalifikacjach był czwarty. Polaczyk w drodze do półfinału zajął 13. miejsce.