Premier League. Dwa gole samobójcze zapewniają zwycięstwo Liverpoolowi

Premier League. Dwa gole samobójcze zapewniają zwycięstwo LiverpoolowiAFP
Liverpool odniósł czwartą wygraną z rzędu w Premier League, pokonując Leicester City 2:1. Dwa razy w tym spotkaniu bramkarza swojej drużyny pokonał Wout Faes.

"Lisy" przystąpiły do ​​meczu po trzech kolejnych zwycięstwach na wyjeździe, w każdym z nich zachowując czyste konto. Wystarczyły im niecałe cztery minuty, aby objąć prowadzenie na Anfield.

W tej sytuacji ogromny błąd popełniła defensywa The Reds. Piłkę w środku boiska przejął Kiernan Dewsbury-Hall, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i pokonał Alissona

Liverpool z trudem stwarzał sobie sytuacje do wyrównania stanu meczu. Aż do 35. minuty zawodnicy Jurgena Kloppa nie oddali celnego strzału na bramkę Danny'ego Warda.

Jak się jednak okazało, zawodnicy gospodarzy w tej kwestii mogli polegać na obrońcy Leicester - Woucie Faesie

Pierwszy gol samobójczy w jego wykonaniu był wyjątkowo niefortunny. Piłka odbiła się od stopy Belga i przeleciała nad golkiperem. Jednak przy drugiej bramce mógł zachować się znacznie lepiej, zamiast kierować futbolówkę do siatki po tym, jak Darwin Nunez trafił w słupek.

Piłkarze Liverpoolu, choć tylko raz zagrozili bramce rywala przed przerwą, zdobyli dwie bramki i objęli prowadzenie.

Podopieczni Kloppa dążyli do powiększenia przewagi na początku drugiej połowy. Swoje szanse mieli choćby Henderson i Mohamed Salah, a także Darwin Nunez, który znów zmarnował kilka dogodnych okazji.

Statystyki meczu Liverpool - Leicester City
Statystyki meczu Liverpool - Leicester CityOpta by Stats Perform

Podopieczni Brendana Rodgersa również próbowali jeszcze zagrozić bramkarzowi gospodarzy, jednak Alisson zachowywał czujność, jak np. po strzale Barnesa. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

W rezultacie Liverpool awansował na szóste miejsce w Premier League, do czwartego Manchesteru United traci zaledwie dwa punkty.

Leicester nadal plasuje się w środku tabeli i musi uważać, aby nie dać się wciągnąć w walkę o utrzymanie w lidze.