Przerwany mecz Świątek podczas turnieju WTA w Pekinie

Przerwany mecz Świątek podczas turnieju WTA w PekiniePAP
Mecz Igi Świątek z Francuzką rosyjskiego pochodzenia Varvarą Grachevą w 2. rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie został przerwany na początku drugiego seta z powodu opadów deszczu. Polska tenisistka prowadzi 6:4, 1:0. Zwyciężczyni o ćwierćfinał powalczy z Magdą Linette.

Polska wiceliderka światowego rankingu w starciu z 47. w tym zestawieniu Grachevą od początku była stroną dominującą i szybko uzyskała przewagę. Dzięki dwóm przełamaniom serwisu rywalki odskoczyła na 4:1 i choć później zdarzył jej moment dekoncentracji, to wygrała pierwszą partię 6:4 po 41 minutach rywalizacji.

Drugą partię Świątek zaczęła od przełamania, objęła prowadzenie 1:0, ale wtedy w Pekinie zaczęło padać i spotkanie zostało przerwane.