Puchar Anglii. Pewny awans Manchesteru City, niespodziewana porażka Leicester

Phil Foden poprowadził Manchester City do ćwierćfinału FA Cup
Phil Foden poprowadził Manchester City do ćwierćfinału FA CupProfimedia
We wtorkowy wieczór zostały rozegrane pierwsze mecze 1/8 FA Cup. Awans do ćwierćfinału wywalczyły cztery zespoły: Manchester City, Fulham, Brighton i Blackburn. Ci ostatni wyeliminowali Leicester.

Manchester City dobrze rozpoczął spotkanie z Bristol City w 1/8 Pucharu Anglii. Już w 7. minucie Obywatele objęli prowadzenie za sprawą trafienia Phila Fodena. Na kolejne gole trzeba było czekać ponad godzinę. Foden podwyższył prowadzenie dopiero w 74. minucie. Chwilę później wynik meczu ustalił Kevin De Bruyne.

W meczu dwóch zespołów z Premier League Fulham okazało się lepsze od Leeds. Ekipa z Craven Cottage wygrała 2:0, a gole strzelali Palhinha i Solomon. Fulham dzięki temu zwycięstwu również zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

W dwóch pozostałych wtorkowych meczach FA Cup. Brighton na wyjeździe pokonał 1:0 Stoke. Natomiast Leicester sensacyjnie odpadało przed własną publicznością z Blackburn po porażce 1:2.

Podczas środowych spotkań 1/8 FA Cup Southampton zmierzy się z Grimsby, Burnley podejmie Fleetwood, Manchester United zagra z West Ham, a Sheffield United postara się wyeliminować Tottenham.