Puchar Poiski: awans Lechii Zielona Góra, kluby z Ekstraklasy odpadają

Puchar Poiski: Lechia Zielona Góra eliminuje Radomiaka Radom
Puchar Poiski: Lechia Zielona Góra eliminuje Radomiaka RadomPAP
W czwartkowych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Polski trzecioligowa Lechia Zielona Góra po rzutach karnych pokonała Radomiaka Radom, a Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z Resovią Rzeszów. Dotychczas wyłoniono tylko siedmiu ćwierćfinalistów, ponieważ mecz Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław nie został dokończony.

W podstawowym czasie gry spotkania rozgrywanego na stadionie w Zielonej Górze nie padła żadna bramka. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. W dodatku gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, gdyż w 111 minucie Jakub Babij zobaczył drugą żółtą kartkę. O awansie decydował zatem konkurs rzutów karnych. Pierwszej jedenastki nie wykorzystał pomocnik Radomiaka Filipe Nascimento. Mylili się także Dawid Abramowicz i Maurides, a gospodarze pokonali bramkarza trzykrotnie i zwyciężyli 3-1.

Lechia Zielona Góra eliminuje Radomiaka Radom
Lechia Zielona Góra eliminuje Radomiaka RadomFlashscore

To kolejny sukces klubu występującego w trzeciej lidze. W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Lechia Zielona Góra również wyeliminowała drużynę z PKO BP Ekstraklasy - Jagiellonię Białystok (3:1), natomiast w pierwszej rundzie wygrała 2:1 z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pogoń przechodzi dalej, mecz Śląska przerwany

W innym spotkaniu Pogoń Siedlce podejmowała Resovię Rzeszów. Wygrali gospodarze dzięki bramce pomocnika Damiana Szuprytowskiego, który w 79 minucie meczu po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka pokonał golkipera strzałem głową.

Spotkanie Sandecji ze Śląskiem, które po 120 minutach gry zakończyło się remisem 2:2, zostało przerwane w trakcie konkursu rzutów karnych przy stanie 2-1 dla Śląska. Zawodnicy z Nowego Sącza zeszli z boiska solidaryzując się ze swoim kolegą z drużyny Maissą Fallem, który według nich był obrażany na tle rasistowskim przez kibiców drużyny przeciwnej.

Sprawą zajmie się teraz Komisja Dyscyplinarna PZPN. Przewodniczący Mikołaj Bednarz stwierdził, że decyzja zapadnie na posiedzeniu zaplanowanym na 17 listopada.

Wpadki klubów z Ekstraklasy

Z niżej notowanymi rywalami odpadły także zespoły Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Zawodnicy Aleksandara Vukovica po dogrywce ulegli Górnikowi Łęczna 0:1. Z kolei drużyna Bartoscha Gaula po 120 minutach remisowała z KKS Kalisz 3:3, ale w rzutach karnych przegrała 3-5.

Do ćwierćfinału awansowały także Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Motor Lublin. Mecze 1/4 finału zaplanowano na 1 marca, półfinały odbędą się 5 kwietnia, a finał na Stadionie Narodowym zaplanowano na 2 maja 2023 roku.