Roksana Zasina i Patrycja Gil w półfinale podczas mistrzostw Europy w zapasach

Roksana Zasina i Patrycja Gil w półfinale podczas mistrzostw Europy w zapasachPAP
Roksana Zasina oraz Patrycja Gil awansowały do półfinału zapaśniczych mistrzostw Europy odbywających się w Bukareszcie. Jeśli w środowy wieczór wygrają pojedynki i wejdą do finału, będą miały zapewniony co najmniej srebrny medal.

35-letnia Zasina (ZTA Zgierz) występująca w wadze 55 kg rozpoczęła mistrzostwa od ćwierćfinału, w którym zwyciężyła startującą jako neutralny sportowiec Rosjankę Aleksandrę Skirienko 5:3.

Rywalką Polki w półfinale będzie Mołdawianka Mariana Dragutan.

24-letnia Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), wicemistrzyni świata w kategorii U-23 sprzed roku, wygrała w kwalifikacjach wagi 59 kg z Bułgarką Fatme Tahir Shaban 17:6, a w ćwierćfinale ze startującą pod neutralną flagą Rosjanką Jekatieriną Poleszczuk 4:2. Jeśli w półfinale pokona Alionę Kolesnik z Azerbejdżanu, będzie miała szansę walki o tytuł mistrzyni Europy.

Nie powiodło się w środę Annie Łukasiak. Zawodniczka AZS AWF Warszawa przegrała w kwalifikacjach wagi 50 kg z Ukrainką Oksaną Ływacz 1:4 i czeka na rozwój sytuacji.