Ruud zaczyna w Turynie od wygranej nad Auger-Aliassimem

Ruud zaczyna w Turynie od wygranej nad Auger-AliassimemAFP
Po prawie dwóch godzinach 23-latek z Norwegii pokonał kanadyjskiego rywala 2:0 w setach. Auger-Aliassime przegrał pomimo 14 asów.

Casper Ruud wykorzystał siłę swojego doświadczenia z młodszym o rok 22-latkiem Auger-Aliassimem. Po porażce w finale w Bercy, Norweg pokazał charakter w otwierającym ATP Finals pojedynku. Udowodnił, że umie stawić czoła w trudnej sytuacji, zwłaszcza przy serwie.

Pierwszy set kosztował obu zawodników sporo energii, kończąc się tie-breakiem po dokładnie godzinie gry. Ruud musiał w tie-breaku gonić wynik, by wygrać z Kanadyjczykiem 7:4.

W drugim secie najdłuższa wymiana trwała do stanu 2:2, ale break point przyszedł, gdy Auger-Aliassime przegrał własny serwis i Ruud uciekł na 5:3. Nie pomogło aż 14 asów serwisowych, które w spotkaniu zaliczył tenisista z Kanady. Norweg miał w sumie pięć asów, ale wykazał się znacznie lepszą kontrolą stanu gry, punktując wtedy, gdy najbardziej tego potrzebował.

Dzięki wygranej na otwarcie Ruud zaczyna od pierwszego miejsca w Grupie Zielonej, którą współtworzą jeszcze Rafael Nadal oraz Taylor Fritz. Ich pojedynek zakończy niedzielne zmagania w Turynie.