Japonia pierwszym półfinalistą siatkarskiej Ligi Narodów, nie oddali nawet seta Kanadzie

Japonia pierwszym półfinalistą
Japonia pierwszym półfinalistąPAP
Siatkarze Japonii pokonali w łódzkiej Atlas Arenie Kanadę 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) i awansowali do półfinału Ligi Narodów. W drugim czwartkowym ćwierćfinale o godz. 20 Polska zagra z Brazylią.

Pierwszy mecz turnieju finałowego Ligi Narodów w Łodzi przebiegał w dramatycznych okolicznościach nie z powodów sportowych. W jego trakcie nad Łodzią przeszła nawałnica, a kopuła Atlas Areny nie wytrzymała: zaczęła przeciekać i nawet grad wpadał do środka.

Sportowców sytuacja nie wybiła z równowagi. Japończycy czwartkową wygraną 3:0 powtórzyli wyczyn z zeszłego roku, gdy po raz pierwszy awansowali do półfinału Ligi Narodów. Ostatecznie zakończyli rozgrywki na historycznym trzecim miejscu.

Półfinałowego rywala Japonii wyłoni piątkowe starcie Słowenii z Argentyną, zaplanowane na godz. 20. Trzy godziny wcześniej w piątek Włochy zagrają z Francją.