Francja i Rumunia pierwszymi ćwierćfinalistami mistrzostw Europy siatkarzy

Francja zmierza w stronę kolejnego tytułu
Francja zmierza w stronę kolejnego tytułuPAP
Francja pokonała Bułgarię 3:0, a Rumunia wygrała 3:2 z Chorwacją w piątkowych meczach w Warnie podczas 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy. W ten sposób została wyłoniona pierwsza para ćwierćfinałowa. Biało-czerwoni o awans do tej fazy zmierzą się w niedzielę z Belgią we włoskim Bari.

Spotkanie "Trójkolorowych", aktualnych mistrzów olimpijskich, z Bułgarią nie miało praktycznie historii. Dwa pierwsze sety faworyci wygrali 25:21, a trzeciego bardzo gładko, do 15. Znacznie ciekawiej było w rywalizacji Rumunów z Chorwatami. Trudno było tu wskazać faworyta, co potwierdził przebieg meczu. O zwycięstwie pierwszej z tych reprezentacji, która prowadziła już 2:0 w setach, zadecydował dopiero tie-break, wygrany 15:12.

Reprezentacja Polski udział w fazie pucharowej rozpocznie w niedzielę. Biało-czerwoni zakończyli zmagania w grupie C na pierwszym miejscu i w 1/8 finału w niedzielę o godz. 21 zmierzą się w Bari z Belgią, która awansowała do fazy pucharowej jako czwarty zespół grupy A.

W ewentualnym ćwierćfinale podopieczni trenera Nikoli Grbica trafią na zwycięzcę starcia Serbii z dobrze znanymi sobie Czechami, których pokonali w fazie grupowej 3:0.

W imprezie odbywającej się w Macedonii Północnej, Włoszech, Bułgarii oraz Izraelu w pierwszym etapie uczestniczyły 24 zespoły, podzielone na cztery grupy. Po cztery czołowe zespoły awansowały do 1/8 finału i od tej fazy zmagania mają już formułę pucharową.

Rywalizacja o medale odbywać się będzie w Rzymie. Mecz o 3. miejsce i finał zaplanowano na 16 września.