Zwycięstwo Verstappena było setną wygraną Red Bulla w Formule 1

Zwycięstwo Verstappena było setną wygraną Red Bulla w Formule 1AFP
Dzięki zwycięstwu Maxa Verstappena w Grand Prix Kanady, Red Bull mógł świętować swoje setne zwycięstwo w Formule 1. Holender startował z pole position i tylko powiększył przewagę swojej ekipy w mistrzostwach świata.

25-letni kierowca prowadził na każdym okrążeniu wyścigu, zupełnie dominując kolejną już rundę tegorocznego cyklu. Było to dla niego 41. zwycięstwo w karierze, dzięki czemu zrównał się on pod tym względem z legendarnym Ayrtonem Senną.

Na drugim stopniu podpium uplasował się Fernando Alonso z Aston Martina, dla którego było to szóste podium w ośmiu ostatnich wyścigach. Hiszpan startował z drugiego miejsca, ale na starcie przegrał walkę o pozycję z Lewisem Hamiltonem, wyprzedzając potem Brytyjczyka, który dojechał na trzecim miejscu.

Za nim sklasyfikowani zostali dwaj kierowcy Ferrari, którzy mimo startu z 10. i 11. pozycji, dojechali na wysokich miejscach. Charles Leclerc był czwarty, a Carlos Sainz piąty.

Red Bull zupełnie dominuje w tym sezonie. Ich łupem padły wszystkie z ośmiu rund cyklu Grand Prix, z czego sześć wygrał Verstappen - w tym ostatnie cztery.