Rafael Nadal rozpoczyna przygotowania do IO od zwycięstwa w deblu w Bastad

Rafael Nadal znów na korcie
Rafael Nadal znów na korcieProfimedia
Rafael Nadal powrócił do touru. Były numer jeden na świecie pominął sezon na trawie, aby skupić się na igrzyskach olimpijskich, które rozpoczną się w Paryżu pod koniec tego miesiąca. W szwedzkim Bastad Hiszpan wraz z Norwegiem Casperem Ruudem wygrali w deblu z Argentyńczykiem Guido Andreozzim i Meksykaninem Miguelem Angelem Reyes-Varelą: 6-1, 6-4.

Pierwszy set zakończył się triumfem hiszpańsko-norweskiego duetu w zaledwie pół godziny gry. Andreozzi i Reyes-Varela zdołali wygrać tylko jednego gema, w którym musieli również bronić trzy break pointy. W drugim secie sytuacja była bardziej wyrównana. Po kilku przerwach na deszcz Nadal i Ruud również przegrali swój własny gem serwisowy, ale ostatecznie wyżej wspomniany duet był zbyt silny dla swoich przeciwników triumfując w drugiej partii 6-4.

Hiszpańska legenda tenisa wystąpiła w oficjalnym meczu po raz pierwszy od 27 maja. Wówczas Nadal przegrał z Niemcem Alexandrem Zverevem w trzech setach w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Ostatni mecz deblowy Nadala odbył się 31 grudnia 2023 roku, kiedy to został wyeliminowany z rodakiem Markiem Lopezem w Brisbane w Australii.

Nadal zdecydował się całkowicie pominąć sezon na trawie, aby w pełni skupić się na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Światowy numer 261 wykorzysta szwedzki kort ziemny, aby się do tego rozgrzać. Oprócz debla, legenda tenisa wystąpi również w singlu. We wtorek zmierzy się z Leo Borgiem, synem innej legendy, Bjorna Borga.