Rafael Nadal zmieciony przez Nuno Borgesa w finale ATP 250 Bastad

Rafael Nadal przegrał swój finał
Rafael Nadal przegrał swój finałAFP
Zmagający się z serwisem i zdobywający zaledwie 5 zagrań kończących przy 19 niewymuszonych błędach, Rafael Nadal został bezlitośnie ograny przez Nuno Borgesa w finale turnieju w szwedzkim Bastad.

Kwalifikowacja do finału turnieju ATP 250 w Bastad była dla hiszpańskiej legendy ogromnym wysiłkiem. Trzysetowe boje w ćwierćfinale i półfinale sprawiły, że Rafael Nadal wycofał się z debla z Casperem Ruudem, mimo że na igrzyskach olimpijskich wystąpi - odwrotnie - w parze z Carlosem Alcarazem, na rzecz rezygnacji z turnieju singlowego.

Sprawdź przebieg meczu finałowego w Bastad punkt po punkcie

Majorkańczyk rozpoczął mecz z Nuno Borgesem od break pointu, ale to on został przełamany pierwszy. Przegrywając 0:2, natychmiast odrobił stratę. Walka toczyła się dalej. Przy stanie 3:2 Nadal został przebity returnem z bekhendu w poprzek kortu w sekwencji serw-wolej, popełnił ogromny błąd bekhendem, a następnie ponownie stracił serwis po perfekcyjnym winnerze z forhendu Portugalczyka (4:2).

Skrót meczu finałowego Borges - Nadal

Po sześciu kolejnych gemach naznaczonych break pointami, Nadal, a następnie Borges wygrali swoje gemy i to rozstawiony z nr 7 Portugalczyk wygrał seta (6:3). Jedna statystyka podsumowała wszystko: cesarz mączki oddał tylko jednego winnera!

Hiszpan rozpoczął drugiego seta od uratowania swojego serwisu po tym, jak obronił break pointa przy stanie 30:40. Ale chociaż utrzymał swoje pierwsze dwa gemy serwisowe, spasował przy stanie 3:2, podczas gdy Borges nie pozostawił nic przypadkowi. Nadal rozpadł się następnie (wygrywając 1 z 7 punktów drugim podaniem) i trafił tylko 4 winnery, popełniając aż 10 niewymuszonych błędów. Z kolei Portugalczyk miał niemal odwrotne statystyki i zakończył mecz z asem (6:3, 6:2).