Rafal Nadal pokonuje Leo Borga w Bastad i powalczy o ćwierćfinał z Cameronem Norrie

Nadal w Szwecji
Nadal w SzwecjiAFP
Hiszpan był faworytem od początku, ale licznie zgromadzona publiczność mogła wychodzić z niedosytem, że syn wielkiego Bjorna Borga nie zagroził przewadze Nadala ani razu.

Rafael Nadal pokonał Leo Borga w swoim pierwszym meczu podczas Swedish Open w Bastad. Hiszpan wrócił na kort w bardzo solidnej dyspozycji, pokonując Szweda w łatwym pierwszym secie 6:3. Wsystarczyły dwie okazje na przełamanie, z których drugą wykorzystał.

W drugim secie Nadal uzyskał przewagę już w pierwszym gemie. Borg podjął co prawda walkę i uniemożliwił Majorkańczykowi szybką ucieczkę z wynikiem. Hiszpan jednak zwiększył swoją intensywność i wygrał również drugiego seta (6:4), aby zapewnić sobie przejście do następnej rundy turnieju.

Zwycięstwo to wyraźnie wzmocniło Hiszpana, który swój ostatni mecz rozegrał w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa 27 maja. We Francji przegrał z Alexandrem Zverevem i po krótkiej letniej przerwie chciał odzyskać siły na szwedzkiej ziemi.