Budapeszt obroniony! Katarzyna Piter znów triumfuje w turnieju deblowym

Budapeszt obroniony! Katarzyna Piter znów triumfuje w turnieju deblowymPAP
Podobnie jak przed rokiem, polska tenisistka w parze z Fanny Stollar stworzyły parę, której nie straszne były wyżej notowane rywalki. W sobotnim wielkim finale wygrały z Anną Daniliną i Iriną Chromaczową 6:3, 3:6, 10-3.

Zrobiły to przed rokiem, zrobiły również dziś! Katarzyna Piter i Fanny Stollar zwyciężyły w finale deblowego turnieju WTA 250 w Budapeszcie

Choć nierozstawione, Polka i Madziarka w półfinale pokonały najsilniejszą nominalnie parę rozgrywek, a w finale spotkały się z drugą w kolejności. Różnicy jakościowej na starcie meczu nie było widać, chyba że na korzyść Piter i Stollar, które w trzech gemach oddały rywalkom tylko punkt i wyszły na prowadzenie 3:0. Stratę przełamania Danilina i Chromaczowa odrobiły, ale na wyrównanie nie miały już szans, tracąc kolejnego gema przy swoim podaniu. Piter i Stollar pewnie dograły seta do wygranej 6:3.

Prześledź finał turnieju w Budapeszcie punkt po punkcie

Drugi set okazał się znacznie bardziej zacięty. Tym razem break pointy zaczęły się mnożyć, ale żadna z par nie była w stanie ich wykorzystać przez siedem pierwszych gemów. Niestety, ten ósmy był rozgrywany przy podaniu polsko-węgierskiej pary i w nim 10. break point w secie został wykorzystany, otwierając Danilinie i Chromaczowej drogę do zamknięcia seta, co zrobiły stosunkowo pewnie.

Konieczny okazał się więc super tie-break, a ten zaczął się jak marzenie dla Katarzyny Piter i Fanny Stollar. Nie tylko zapunktowały przy swoim podaniu, ale po dwóch mini breakach było 3-0. Ten bufor dał komfort i choć rywalki odrobiły część straty, to zaliczyły jeszcze dwa mini breaki, co oznaczało pewne zwycięstwo 10-3.