Znamy rywalkę Igi Świątek w Cincinnati, Graczowa po raz drugi sprawdzi Polkę

Znamy rywalkę Igi Świątek w Cincinnati, Graczowa po raz drugi sprawdzi PolkęProfimedia
Rosjanka z francuskim paszportem zwyciężyła w swoim pierwszym meczu w Cincinnati. Dzięki zwycięstwu nad Ajlą Tomljanović Warwara Graczowa ponownie stanie do walki z liderką rankingu.

We wtorkowy wieczór (polskiego czasu) rozstrzygnął się ważny z polskiego punktu widzenia mecz 1. rundy w Cincinnati. Dopiero w tie-breaku trzeciego seta Warwara Graczowa (69. WTA) zdołała udowodnić swoją wyższość nad Australijką Ajlą Tomljanović (123. WTA).

Rosjanka przekonująco wygrała pierwszego seta, w drugim była tylko tłem dla rywalki. W trzecim obroniła jedyne dwa punkty w 12 gemach i w tie-breaku potwierdziła udział w kolejnej fazie rozgrywek wynikiem 6:3, 2:6 7:6(5)

Graczowa przeszła w Cincy przez kwalifikacje, bez straty seta pokonując Bernardę Perę (76. WTA) oraz Aliaksandrę Sasnowicz (101. WTA). Teraz czeka ją mecz z Igą Świątek, drugi w krótkiej historii ich wzajemnej rywalizacji. Za pierwszym razem – na twardych kortach Pekinu jesienią 2023 – lepsza była Świątek, która wygrała 6:4, 6:1. Mecz Świątek - Graczowa w Cincinnati jest zaplanowany na środę.