Tenis Flash: Pewna wygrana Linette w Toronto, Nadal nie zagra w US Open

Tenis Flash: Wieczorem Linette zagra w Toronto. Trwa turnieju w Bytomiu
Tenis Flash: Wieczorem Linette zagra w Toronto. Trwa turnieju w BytomiuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:48 Tylko cztery gemy wygrała Ons Jabeur (14. WTA) w meczu z Naomi Osaką (95. WTA). Japonka okazała się bezlitosną pogromczynią i już na pierwszej rundzie zakończyła przygodę Tunezyjki z turniejem w Toronto. Po zwycięstwie 6:3, 6:1 Osaka zagra z Belgijką Elise Mertens (35. WTA).

23:33 Rafael Nadal rezygnuje z udziału w tegorocznym US Open. Legendarny tenisista poinformował o swojej decyzji w środę wieczorem, argumentując ją niemożnością przygotowania się na sto procent.

23:21 Magda Linette (43. WTA) psuje humory gospodarzom w Toronto! Polka pewnie poradziła sobie z Rebeccą Marino (145. WTA) i gra dalej. W pierwszym secie poznanianka zaczęła świetnie, po serii 3:0 mogąc kontrolować grę do końca seta. Po powrocie do gry było znacznie trudniej, Kanadyjka zanotowała taką samą serię i Linette musiała odrobić stratę. Zrobiła to z nawiązką, z siedmiu kolejnych gemów wygrywając sześć i kończąc mecz 6:3, 6:4!

20:53 W pojedynku czołowych francuskich tenisistów lepszy był ten bardziej doświadczony. W Montrealu wygrał Ugo Humbert (15. ATP), który nie zostawił złudzeń Arthurowi Filsowi (23. ATP) zwycięstwem 6:2, 6:2. Zmagali się ze sobą już czterokrotnie i Fils nie ugrał choćby seta...

20:40 Długo czekaliśmy na finisz środowych meczów podczas turnieju w Bytomiu. Weronika Ewald (681. WTA) stoczyła wielką bitwę ze Stefanię Rogozińską Dzik (1169. WTA) i dopiero po ponad trzech godzinach wygrała 4:6, 6:2, 6:4.

20:19 Aleksander Bublik (25. ATP) robił, co w jego mocy, by zagrozić Benowi Sheltonowi (14. ATP) i w pierwszym secie prowadził już 5:3. Przewagi nie zdołał jednak utrzymać, przegrał w tie-breaku, a w drugiej części Amerykanin nie pozwolił mu na powtórkę, wygrywając 7:6(4), 6:2.

Skrót meczu Bublik - Shelton

20:03 Amerykanie w Montrealu grają z bardzo zmiennym szczęściem. Za burtą jest już Frances Tiafoe (27. ATP), który musiał uznać wyższość Alejandro Tabilo (21. ATP). Teraz dołącza do niego McKenzie McDonald (93. ATP), który próbował zagrozić Luciano Darderiemu (46. ATP), ale ostatecznie poległ w trzech setach 6:4, 4:6, 4:6.

19:34 Niewiele ponad tydzień temu walczyli na igrzyskach w Paryżu, a teraz spotkali się ponownie w cyklu ATP. W Montrealu Tommy Paul (12. ATP) ponownie poradził sobie z Luciano Darderim (32. ATP), pokazując młodemu Włochowi, że ma wciąż sporo do poprawy. W obu setach Darderi mógł przełamać pierwszy, a ostatecznie nie udało mu się to wcale i to Amerykanin wygrał 6:4, 7:6(2). Skrót z tego meczu prezentujemy poniżej.

Skrót meczu Tommy Paul - Luciano Darderi

17:12 Gaia Squarcialupi (724. WTA) weszła do gry jako szczęśliwa przegrana, ale pierwszego seta z faworyzowaną Darią Kuczer (641. WTA) zdołała wygrać. Na szczęście – z polskiej perspektywy – w Bytomiu to Polka przejęła inicjatywę, odrobiła stratę i wygrała 4:6, 6:3, 6:4

16:20 Iga Świątek została pierwszą tenisistką, która zakwalifikowała się do turnieju WTA Finals w Rijadzie (Arabia Saudyjska), zaplanowanego na 2-9 listopada - poinformowało w środę Stowarzyszenie Tenisistek Kobiet (WTA).

15:20 Dwadzieścia cztery tytuły Wielkiego Szlema, siedem tytułów Masters, Puchar Davisa, złoto olimpijskie i wkrótce muzeum. Serbia przygotowuje się do budowy w Belgradzie budynku poświęconego Novakowi Djokoviciowi, ogłosił we wtorek jej prezydent. Więcej informacji TUTAJ.

14:14 Niestety, Weronika Falkowska (510. WTA) żegna się z turniejem w Bytomiu. Polka uległa turniejowej siódemce, Lucii Cortez Llorca (392. WTA). Zgodnie z oczekiwaniami mecz był bardzo wyrównany, ale tylko do pewnego momentu. Po wygranym tie-breaku pierwszego seta, w drugim Hiszpanka poradziła sobie pewniej i wygrała 7:6(4), 6:3.

12:54 Dzika karta się opłaciła! Zuzanna Pawlikowska (1032. WTA) rozprawiła się z Albą Rey Garcią (1385. WTA) 6:2, 6:2 i zagra w drugiej rundzie w Bytomiu.

12:31 Aleksandra Julia Zauchańska (1361. WTA) zapewniła sobie drugą rundę w Bytomiu, pokonując kwalifikantkę z Wielkiej Brytanii, Nadię Rawson 6:4, 6:3.

11:31 Ada Piestrzyńska (1361. WTA) weszła do drabinki turniejowej w Bytomiu jako lucky loserka i trafiła w losowaniu na piątą najwyżej rozstawioną Nikę Radisić (356. WTA). Słowenka nie dała naszej zawodniczce szans, wygrywając 6:4, 6:2

11:10 Magda Linette w Toronto rywalizuje także w deblu, w parze z Amerykanką Peyton Stearns. Obie zawodniczki nocą naszego czasu spisały się bardzo dobrze, awansując do 1/8 finału. Wynikiem 7:6(5), 6:4 pokonały japońsko-chiński duet Uchijima/Yuan

08:58 Wczoraj awans do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Toronto uzyskała Magdalena Fręch (50. WTA), która pokonała Anastazję Potapową (44. WTA). Dzisiaj jej sukces postara się powtórzyć Magda Linette (43. WTA), która zmierzy się o godzinie 20 z Rebeccą Marino (145. WTA). Ponadto trwa turniej ITF w Bytomiu, gdzie swoje mecze zagra dzisiaj wiele Polek, o czym będziemy oczywiście informować w Tenis Flashu!