Alcaraz wygrał z Miedwiediewem i okazał się najlepszy w grupie. Zagra o finał z Djokoviciem

Carlos Alcaraz i Novak Djokovic zmierzą się ze sobą po raz czwarty w tym sezonieProfimedia
Carlos Alcaraz pokonał 6:4; 6:4 Daniła Miedwiediewa i zajął pierwsze w grupie czerwonej podczas ATP Finals. Hiszpan o finał zagra z Novakiem Djokoviciem. Będzie to pojedynek dwóch najlepszych zawodników w tym roku.

Carlos Alcaraz przegrał w trzech setach na inaugurację ATP Finals z Alexandrem Zverevem, ale następnie pewnie pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa i zachował szansę na awans do półfinału. Warunkiem było zwycięstwo z Daniłem Miedwiediewem, który miał już pewnie miejsce w fazie play-off.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a już w czwartym gemie Hiszpan bronił dwóch break pointów. Wyszedł jednak cało z tych opresji, a do stanu 3:3 nie oglądaliśmy przełamań.

Sytuacja zmieniła się w lacostowiskim gemie. W pierwszej akcji gema Carlos był w głębokiej defensywie, ale Miedwiediew nie zdobyć punktu, a dokonał tego właśnie Hiszpan, który zagrał rewelacyjny forhend z prędkością 151 km/h. To zmieniło obraz tego seta. Alcaraz za moment miał trzy break pointy. Wykorzystał już pierwszego po tym, jak zaatakował serwis Rosjanina returnem, co dało mu prowadzenie 5:3.

Do końca seta nie było już przełamań i Carlos Alcaraz wygrał 6:4, przybliżając się do triumfu i awansu do półfinału.

Druga partia mogła się zacząć świetnie dla Hiszpana, który miał dwa break pointy w trzecim gemie, ale Rosjanin nie dał się przełamać i utrzymał swoje szanse na triumf.

Kolejne gemy nie przyniosły zmian. Bardzo pewnie wygrywali serwujący i wydawało się, że być może potrzebny będzie tie-break do wyłonienia zwycięzcy.

Alcaraz jednak wykorzystał swój moment przy stanie 4:4. Wtedy ponownie nieco gorzej grał Rosjanin, a Hiszpan zakończył gema przy drugiej okazji. Carlos prowadził 5:4 i serwował po zwycięstwo. Nie stracił nawet punktu, co dało mu zwycięstwo 6:4; 6:4.

Do rozegrania zostało jeszcze spotkanie Andrieja Rublowa z Alexandrem Zverevem, ale już znamy pary półfinałowe. Carlos Alcaraz zmierzy się w walce o finał z Novakiem Djokoviciem, a Danił Miedwiediew zagra z Jannikiem Sinnerem

"Teraz zagram z Novakiem Djokoviciem podczas ATP Finals. On wygrał ten turniej 6 razy. Poza tym Novak to Novak. Jest najlepszym tenisistą na świecie. Przegrał tylko sześć meczów w tym roku. Jest niewiarygodny" – tak w wywiadzie pomeczowym Alcaraz komplementował lidera światowego rankingu.

Półfinały Nitto ATP Finals zostaną rozegrane w sobotę.