Tenis Flash: Alcaraz wraca do gry, Miedwiediew pierwszym półfinalistą

Tenis Flash: Alcaraz wraca do gry po efektownej wygranej nad Rublowem
Tenis Flash: Alcaraz wraca do gry po efektownej wygranej nad RublowemAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:43 Biorąc pod uwagę prawie dwie godziny gry, zaskakująco szczegółowa analiza półfinalisty ATP Finals tuż po meczu. Z drugiej strony, Daniił Miedwiediew przyzwyczaił, że potrafi skomentować swoją grę prawie na żywo.

Pomeczowa wypowiedź Daniiła Miedwiediewa, napisy po polsku

23:19 Zaskoczenia takim wynikiem przed meczem by nie było. A jednak Alexander Zverev (8. ATP) miał parę bardzo dobrych okazji na prowadzenie czy nawet wygranie seta. Nie wykorzystał żadnej, a jednocześnie sam nie obronił się przed przełamaniem ani razu i to Daniił Miedwiediew (3. ATP) jako pierwszy zapewnił sobie udział w półfinale ATP Finals. Wszystko dzięki wygranej w dwóch setach, 7:6(7), 6:4.

Skrót meczu Miedwiediew-Zverev

19:25 Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt wywiązali się z roli najwyżej rozstawionego duetu podczas turnieju deblowego w kanadyjskim Drummondville. W pierwszym pojedynku w dwóch setach pokonali posiadaczy dzikiej karty, parę Donarski/Roux. Dwa sety nie oznaczają jednak spacerku – w pierwszym secie udało się tylko raz przełamać rywali, którzy również mieli swoje szanse. W drugim Polak i Niemiec grali już o zamknięcie meczu w 10. gemie, gdy sami dali się przełamać i doszło do tie-breaka. Ten również był wyrównany, skończył się wynikiem 7-4. Po północy polskiego czasu na drugim końcu drabinki swój mecz deblowy rozpocznie Maks Kaśnikowski ze Stevenem Diezem.

16:40 Carlitos po zwycięstwie nie krył ulgi, że udało mu się podnieść poziom przeciwko "bestii", jaką jest Andriej Rublow. Hiszpan potrzebował zastrzyku pewności siebie i właśnie go sobie zaaplikował.

Wypowiedź pomeczowa Alcaraza, napisy po polsku w opcjach

16:29 Jeśli wracać do gry, to tylko w takim stylu. Carlos Alcaraz (2. ATP) w pierwszym secie długo pozostawał o mały krok za Andriejem Rublowem (5. ATP), ale w decydującym momencie przypuścił zdecydowany atak i wygrał partię 7:5. W drugim secie atakował już od startu, a efektem były aż trzy gemy z break pointami na jego korzyść, z których Rublow tylko jednego obronił. Wygrana 7:5, 6:2 podtrzymuje Carlitosa w grze podczas tegorocznej edycji ATP Finals.

Skrót meczu Alcaraz-Rublow

15:20 Nie zobaczymy dziś podczas treningu Novaka Djjokovicia. Przypomnijmy, że Serb jutro zmierzy się z Hubertem Hurkaczem.

09:38 Niemałe zamieszanie wywołał wczoraj Stefanos Tsitsipas (6. ATP). Grek poddał mecz z Holgerem Rune (10. ATP) w ramach ATP Finals po zaledwie trzech gemach, nie dając szansy Hubertowi Hurkaczowi (11. ATP) na występ w jego miejsce, by włoska publiczność mogła obejrzeć poważne spotkanie. Tsitsipas na konferencji prasowej przeprosił kibiców za taką decyzję, ale uznał, że chciał zrobić wszystko, by spróbować zagrać w tym meczu.

06:30 Po dwóch spotkaniach grupowych w ATP Finals w Turynie Novak Djoković (1. ATP) nie ma kompletu zwycięstw. Serba pokonał wczoraj reprezentant gospodarzy - Jannik Sinner (4. ATP). Włoch wygrał 7:5, 6:7(5), 7:6(2).