Tenis Flash: Czas na finały w Montrealu i Toronto. Startują zmagania w Cincinnati

Alexei Popyrin zagra w swoim pierwszym finale rangi ATP 1000 w karierze
Alexei Popyrin zagra w swoim pierwszym finale rangi ATP 1000 w karierzeAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:28 Tommy Paul (13. ATP) kończy udział w turnieju ATP w Cincinnati na pierwszym meczu. Amerykański faworyt uległ w trzech setach Flavio Cobollemu (31. ATP), który w decydującym secie obronił trzy piłki meczowe, następnie wykorzystał czwarty break point i przy swoim podaniu zwyciężył 6:2, 4:6, 7:5. To właśnie Włoch może stanąć na drodze Huberta Hurkacza w walce o ćwierćfinał, jeśli obaj wygrają jeszcze po jednym spotkaniu.

21:50 Katarzyna Kawa (184. WTA) już po pierwszym meczu żegna się z challengerem w kolumbijskiej Barranquilli. W drabince trafiła na Brytyjkę Francescę Jones (204. WTA), a ta poradziła sobie z Polką bardzo pewnie, wygrywając 6:1, 6:3.

20:41 Nowozelandka Lulu Sun (54. WTA) poradziła sobie bez straty seta z Lucią Bronzetti (64. WTA) – wygrywając 7:6(4), 6:3 – choć Włoszka prawie godzinę walczyła o pierwszego seta.

20:35 Nie zobaczymy Naomi Osaki (95. WTA) w turnieju głównym w Cincinnati. Japońska gwiazda nieoczekiwanie przegrała z Ashlyn Krueger (82. WTA) w finałowym meczu kwalifikacyjnym do imprezy w USA. Młoda Amerykanka w swoim pierwszym starciu z Osaką notuje wygraną 6:3, 2:6, 6:3.

18:45 Magdalena Fręch (50. WTA) pewnym krokiem weszła do głównej drabinki turnieju WTA w Cincinnati. Polka poradziła sobie z Jessicą Bouzas Maneiro (77. WTA) bez straty seta, notując zwycięstwo 6:1, 6:4 i wyrównując bilans z Hiszpanką.

18:28 Doskonały start Weroniki Falkowskiej i Anastasii Detiuc w deblowym turnieju W75 w austriackim Amstetten. W pierwszej rundzie czesko-polska para bezlitośnie ograła reprezentantki gospodarzy, Melanie Klaffner i Tamarę Kostić. Austriaczki w całym meczu wygrały tylko jednego gema, a wynik 0:6, 1:6 zamknął rywalizację już po 47 minutach.

18:08 Za nami mecze pierwszej rundy w Kozerkach. Swoje zadanie wykonał turniejowy numer "6". Marc-Andrea Huesler (205. ATP) pokonał 6:4; 6:4 Alibeka Kachmazova (260. ATP). Do drugiej rundy awansował też reprezentant Ukrainy Vadym Ursu (309. ATP), który pokonał 4:6; 7:5; 6:0 Alexisa Gautier (408. ATP). Tim van Rijthoven nie może odnaleźć jeszcze formy po blisko 1,5-rocznej i poległ 7:6(4); 0:6; 3:6 w starciu z Manuelem Guinardem (293. ATP). Holender zagrał trzeci mecz w tym roku i po raz trzeci schodził z kortu pokonanym.

12:50 Choć trafił na najwyżej notowanego zawodnika kwalifikacji, Filip Peliwo (583. ATP) zapewnił sobie udział w głównej drabince turnieju rangi challenger w Kozerkach. W pierwszym secie dotrzymywał kroku Omarowi Jasice (248. ATP) prawie do końca, w drugim miał już przewagę, a trzeci był popisem Polaka. Wygrana 5:7, 6:4, 6:0 zapewnia mu dalszą grę.

11:22 Po podbiciu Rolanda Garrosa, Wimbledonu i zdobyciu srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, Carlos Alcaraz, numer trzy na świecie, powiedział, że jednym z jego głównych celów na resztę sezonu jest ukończenie go jako najwyżej sklasyfikowany gracz na świecie. 21-letni Hiszpan powraca do gry w tym tygodniu w Cincinnati Open.

08:34 Jessica Pegula stanie przed szansą obrony tytułu Canadian Open. Amerykanka pokonała Dianę Shnaider i w finale zmierzy się z Amandą Anisimovą, która ograła swoją rodaczę Emmę Navarro. Więcej w artykule

08:30 Niestety Hubert Hurkacz po bardzo wyrównanym boju odpadł w ćwierćfinale zmagań w Montrealu. Jego pogromca Alexei Popyrin poradził sobie w półfinale z Sebastianem Kordą, co dało mu przepustkę do gry o tytuł. W finale zmierzy się z Andriejem Rublowem, który pokonał Matteo Arnaldiego