Tenis Flash: Czas zacząć Wimbledon, Sabalenka i Azarenka wypadają przed pierwszym meczem

Zaktualizowany
Tenis Flash: Czas zacząć Wimbledon, choć póki co bez Polaków
Tenis Flash: Czas zacząć Wimbledon, choć póki co bez PolakówAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:55 O ile Erika Andriejewa skorzystała ze swojej szansy jako „lucky loserka”, o tyle jej bardziej znana siostra Mirra Andriejewa (23. WTA) kończy udział w Wimbledonie na jednym meczu. Nastolatka przegrała nieoczekiwanie w Brendą Fruhvirtovą (88. WTA) 6:1, 3:6, 2:6.

21:35 Równo trzy godziny walczyli „prawie imiennicy” Jannik Sinner (1. ATP) i Yannick Hanfmann (110. ATP). Włoch zagrał zgodnie z oczekiwaniami, przekonująco pokonując Niemca 6:3, 6:4, 3:6, 6:3. W środę Sinner zagra ze swoim rodakiem, Matteo Berrettinim.

21:24 Niestety, Karolina Muchova (34. WTA) szybko żegna się z rozgrywkami w Londynie. Po kreczu w Eastbourne dziś wprawdzie dokończyła mecz z Paulą Badosą (93. WTA), ale Hiszpanka poradziła sobie z Czeszką dość łatwo, wynikiem 6:3, 6:2.

21:05 Coco Gauff (2. WTA) ekspresowo poradziła sobie z rodaczką Caroline Dolehide (51. WTA). Wiceliderka światowego rankingu wygrała 6:1, 6:2 w niewiele ponad godzinę i w środę zagra z Ancą Alexią Todoni (142. WTA), pogromczynią Olgi Danilović.

18:46 Sensacja pierwszego dnia Wimbledonu już jest znana: Qinwen Zheng (8. WTA) już za burtą w Londynie. W trzech setach przegrała 6:4, 2:6, 4:6 z Australijką Lulu Sun (123. WTA).

18:33 Wygrana Carlosa Alcaraza (3. ATP) bez straty seta to żadne zaskoczenie w meczu z outsiderem z Estonii. Ale fakt, że Mark Lajal (269. ATP) obejmował prowadzenie, przełamując faworyta w dwóch setach z rzędu - to już pokazuje nieco więcej. A jeszcze więcej zobaczycie na poniższym skrócie meczu, który zakończył się wynikiem 7:6(3), 7:5, 6:2.

18:21 Naomi Osaka (113. WTA) pozostaje w grze w Londynie, pokonawszy Diane Parry (53. WTA). Obie zawodniczki zaliczyły po jednym okazale wygranym secie, a w tym decydującym Japonka była skuteczniejsza i wygrała 6:1, 1:6, 6:4.

17:36 Kolejna zła wiadomość i znów dla białoruskiego tenisa. Wiktoria Azarenka (16. WTA) wypada z drabinki Wimbledonu niecałą godzinę przed planowanym meczem ze Sloane Stephens (50. WTA). Amerykanka w związku z tym zagra z Elsą Jacquemont (151. WTA).

16:37 Jasmine Paolini (7. WTA) pierwszy raz w karierze melduje się w 2. rundzie Wimbledonu. Włoszka poradziła sobie z Sarą Sorribes Tormo (55. WTA) bez straty seta, wygrywając 7:5, 6:3.

16:24 Znamy już plany gier na wtorek. Polscy kibice powinni zaciskać kciuki od południa, kiedy na kort wyjdzie Hubert Hurkacz. Magdalena Fręch wystąpi jako czwarta od 12:00, Iga Świątek jest rozpisana jako trzecia od godziny 14:00, a Magda Linette wystąpi nie przed 18:30.

15:50 Dobre wieści z francuskiego Troyes. Olaf Pieczkowski (549. ATP) nie tyle pokonał, co złamał najwyżej rozstawionego Damiana Wengera (397. ATP) w finale kwalifikacji do tamtejszego challengera. Młody polski tenisista udział w głównej drabince zapewnił sobie wygraną 7:6(7), 6:0.

15:30 Za nami już 18 meczów tegorocznego Wimbledonu! Tylko niektóre z nich umieszczamy we Flashu, dlatego gorąco zachęcamy do sprawdzania drabinek męskiej i żeńskiej części londyńskiego Wielkiego Szlema.

14:35 Casper Ruud (8. ATP) zdołał suchą stopą przejść przez mecz z Australijczykiem Alexem Boltem (234. ATP), wygrywając w trzech setach 7:6(2), 6:4, 6:4. Również bez straty seta awans zapewnił sobie Borna Corić (89. ATP), którego rywalem był Felipe Meligeni Alves (145. ATP). Chorwat wygrał 6:3, 7:6(2), 6:3.

14:29 Niestety, potwierdziły się obawy z wczesnego popołudnia. Aryna Sabalenka (3. WTA) po nagłym przerwaniu treningu została zmuszona do wycofania się z Wimbledonu. Jej miejsce w drabince zajmuje Erika Andriejewa.

13:33 Maria Sakkari (9. WTA) i Zhu Lin (61. WTA) pierwszymi zwyciężczyniami meczów podczas tegorocznego Wimbledonu. Obie zamknęły swoje mecze w godzinę i 13 minut. Chinka pokonała Irinę Begu (126. WTA) 6:0, 6:4, a Greczynka wygrała z McCartney Kessler (112. WTA) 6:3, 6:1.

13:04 Iga Świątek w zgodnej opinii bukmacherów jest główną faworytką wielkoszlemowego Wimbledonu, który rozpoczął się w poniedziałek. Wysokie notowania tuż przed startem londyńskiej imprezy ma też Hubert Hurkacz.

11:41 Jekaterina Aleksandrowa (22. WTA) miała dziś na Wimbledonie zagrać z Emmą Raducanu (135. WTA) w sesji popołudniowej. Ten mecz nie odbędzie się po wycofaniu Rosjanki. Brytyjka późnym popołudniem zagra z Meksykanką Renatą Zarazuą (98. WTA).

08:55 Początek lipca w tym roku oznacza także początek Wielkiego Szlema na kortach trawiastych. Dla polskich kibiców będzie to jednak tylko rozgrzewka, bo tak się składa, że cała czwórka reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w turniejach singlowych, swoje mecze pierwszej rundy zagra dopiero jutro. Kogo więc zobaczymy dzisiaj w akcji? Na kortach w Londynie pojawią się chociażby Jannik Sinner (1. ATP), Carlos Alcaraz (3. ATP), Daniił Miedwiediew (5. ATP), Coco Gauff (2. WTA) czy Aryna Sabalenka (3. WTA). O wynikach meczów będziemy oczywiście informować w naszym Flashu!