Tenis Flash: Danielle Collins rezygnuje z emerytury. Krecz Barbory Krejcikovej

Collins zrezygnowała z emerytury
Collins zrezygnowała z emerytury ULISES RUIZ / AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

16:19 Filip Pieczonka (849. ATP) na etapie ćwierćfinału pożegnał się z turniejem rangi ITF M15 w Offenbach. Lepszy 7:6(8); 6:4 był reprezentant gospodarzy Elmar Ejupovic (607. ATP). Polak w pierwszym secie wrócił ze stanu 2:5, a w tie-breaku miał nawet trzy piłki setowe, ale ostatecznie to Niemiec był górą.

15:03 Paula Badosa (14. WTA) bardzo pewnie pokonała 6:3; 6:2 Beatriz Haddad Maię (10. WTA) w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ningbo.

14:11 Aleksandar Vukic (85. ATP) niespodziewanie awansował do półfinału turnieju w Ałmatach. Frances Tiafoe (15. ATP) miał dwie piłki setowe w drugiej partii, ale przegrał całe starcie 2:6; 6:7(11). Vukic w tie-breaku wykorzystał piątą piłkę meczową.

13:18 Mirra Andriejewa (19. WTA) to kolejna tenisistka, która zagra w półfinale w chińskim Ningbo. Rosjanka wygrała pierwszego seta 7:6(5) z Barborą Krejcikovą (13. WTA), a w drugim przy stanie 3:2, po przerwie medycznej, Czeszka poddała mecz. Krejcikova zakwalifikowała się do WTA Finals, więc miejmy nadzieję, że kontuzja nie wykluczy jej ze startu.

12:49 Francisco Cerundolo (31. ATP) bez problemu awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Ałmatach. Aleksandr Szewczenko (61. ATP) nie miał wielkich szans i przegrał 2:6; 3:6.

12:40 Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, Japonka Naomi Osaka, wycofała się z przyszłotygodniowego turnieju Pan Pacific Open w Tokio z powodu kontuzji pleców. Więcej w artykule

11:32 Daria Kasatkina (11. WTA) awansowała do półfinału w Ningbo. Rosjanka wygrała 6:4; 1:6; 7:6(6) z Julią Putincewą (32. ATP). W trzecim secie Kazaszka prowadziła już 4:2, miała dwie piłki meczowe w tie-breaku, ale przegrała to spotkanie.

10:13 Gabriel Diallo (118. ATP) awansował jako pierwszy do półfinału w Ałmatach. Alejandro Tabilo (23. ATP) wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych lepszy był Kanadyjczyk, a mecz zakończył się wynikiem 3:6; 6:3; 6:4.

09:45 Trwa piękny sen Aoi Ito (188. WTA) w Osace. Japonka awansowała już do półfinału, mimo porażki w pierwszym secie z Evą Lys (118. WTA) zdołała wygrać cały mecz 6:7(8); 6:2; 6:3. Spotkanie było przerywane z powodu opadów deszczu.

08:47 Danielle Collins ogłosiła, że jednak nie odchodzi na emeryturę w 2025 roku. Amerykanka będzie dalej pojawiała się na kortach, ponieważ nie wszystkie plany poszły po jej myśli. Więcej w artykule.

07:10 Wczoraj oglądaliśmy dwa wyjątkowe mecze w Rijadzie podczas pokazowego turnieju Six Kings Slam. Młodzież wzięła górę nad legendami i to ona zagra w finale. Jannik Sinner pokonał Novaka Djokovica, a Carlos Alcaraz był lepszy od swojego rodaka Rafy Nadala

07:06 Pierwszą półfinalistką dnia została Suzan Lamens (125. WTA), która dość niespodziewanie pokonała 4:6; 6:3; 6:3 Anę Bogdan (111. WTA) i zagra w meczu o finał zawodów WTA 250 w Osace.