Tenis Flash: Fręch i Linette nie dały rady czołowym tenisistkom świata

Tenis Flash: Linette szybko poległa z Gauff, jak Fręch spisze się z Sabalenką?
Tenis Flash: Linette szybko poległa z Gauff, jak Fręch spisze się z Sabalenką?ČTK / imago sportfotodienst / IMAGO
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:02 Po zwycięstwie w Szanghaju Novak Djoković musiał być zapytany o wczorajszą deklarację Rafaela Nadala o zakończeniu kariery wraz z końcem sezonu. Serb nie krył, że za dawną rywalizacją z pozostałymi wielkimi będzie tęsknił. Ale kończyć występów na razie nie zamierza. "Era czterech muszkieterów, że tak powiem, naszej czwórki i wszystkich rywalizacji, które mieliśmy, była niesamowita" - powiedział.

16:51 Kolejny finał challengera dla Piotra Matuszewskiego i Karola Drzewieckiego. Polscy debliści pokonali dziś rozstawionych rywali z Indii, duet Nedunchezhiyan/Prashanth. Po nieudanym starcie w Alicante polska para notuje świetny tydzień, nie oddawszy nawet seta czwartej parze drabinki. Wynik 6:4, 6:2 pokazuje kontrolę Drzewieckiego i Matuszewskiego nad meczem. Jutro zmierzą się w finale challengera w Walencji z innymi pogromcami faworytów, parą Merino/Negritu. Odkąd Polacy w styczniu triumfowali w Oeiras, aż czterokrotnie dochodzili do finału (Teneryfa, Braszów, Jasy i Tulln), ale żadnego z nich nie wygrali. Oby jesień przyniosła przełamanie!

15:44 Rankingowe sąsiadki z czołowej dziesiątki walczyły o półfinał w Wuhan przez dwie godziny i kwadrans. Ku uciesze miejscowej publiczności, Qinwen Zheng (7. WTA) w trzecim secie pokonała Jasmine Paolini (6. WTA), zachowując szansę na tytuł na ojczystej ziemi. Chinka wygrała 6:2, 3:6, 6:3, a to oznacza gwarancję awansu chińskiej zawodniczki do półfinału. Tylko której? O tym zdecyduje ćwierćfinał między Zheng a Xinyu Wang (51. WTA).

15:05 Jakub Mensik (65. ATP) nie zdołał pokonać Novaka Djokovicia (4. ATP), choć na przełamanie w pierwszym secie zdołał natychmiast odpowiedzieć i wygrał tę część meczu po tie-breaku. Odwet wielkiego Serba był okrutny, gdy pozwolił Czechowi tylko raz utrzymać podanie w drugim secie. W trzecim przewagę faworyta udało się udokumentować przełamaniem na 3:2, a przewagi tym razem Nole nie pozwolił sobie odebrać. Wygrywa 6:7(4), 6:1, 6:4 i przechodzi do półfinału, w którym czeka na niego Taylor Fritz.

Skrót meczu Mensik - Djoković w Szanghaju

14:04 Poznaliśmy ostatniego Polaka w drabince turnieju ITF M15 w Kozerkach. W rywalizacji Martyna Pawelskiego (657. ATP) z Jaszą Szajrychem (1002. ATP) górą był ten drugi. Zwycięstwem 6:0, 7:6(7) zapewnił sobie udział w sobotnim półfinale, w którym trafił na najwyżej rozstawionego uczestnika, Irlandczyka Michaela Agwi (487. ATP).

12:14 Maks Kaśnikowski (174. ATP) najbliższe tygodnie spędzi w Ameryce Północnej. W planie ma trzy challengery, jeden w Kanadzie i dwa w USA.

11:37 Niestety Magdalena Fręch (27. WTA) także odpadła w Wuhan na etapie ćwierćfinału. Łodzianka nie dała rady Arynie Sabalence (2. WTA), którą swoją siłą uderzeń zdominowała spotkanie i w 84 minuty wygrała 6:2, 6:2.

11:45 Pokonał trzech wyżej sklasyfikowanych rywali – w tym Saschę Zvereva (3. ATP) – ale na czwartym David Goffin (66. ATP) kończy swój udział w turnieju Masters w Szanghaju. Taylor Fritz (7. ATP) okazał się za mocny i wygrywa 6:3, 6:4 po godzinie i 23 minutach, zapewniając sobie udział w półfinale.

Skrót meczu Fritz - Goffin w Szanghaju

11:15 Niestety, Zuzanna Pawlikowska (737. WTA) ponownie kończy udział w turnieju ITF W15 w Szarm El-Szejk na ćwierćfinale, tym razem ulegając Katerynie Łazarenko (999. WTA). Ukrainka wygrała 6:2, 7:6(6).

09:50 Zakończył się już drugi ćwierćfinał w Wuhan, a to oznacza, że już za moment na kort wyjdą Magdalena Fręch (27. WTA) i Aryna Sabalenka (2. WTA). W meczu poprzedzającym to spotkanie reprezentantka gospodarzy Xinyu Wang (51. WTA) po niemal trzygodzinnym boju pokonała Jekaterinę Aleksandrową (33. WTA) 4:6, 7:5, 7:6(6).

09:46 Nie tylko Rafael Nadal podał wczoraj termin zakończenia sportowej kariery. Podobną decyzję podjął Richard Gasquet, który poinformował, że przestanie grać po przyszłorocznym Rolandzie Garrosie. Francuz przyznał, że miejsce zakończenia kariery było dla niego oczywiste i docenił, że Francuzi mogą kończyć karierę w takich okolicznościach - w trakcie Wielkiego Szlema w swoim kraju.

06:40 11 października wydaje się być jednym z ciekawszych dni dla polskiego tenisa w 2024 roku. W przeciągu kilku godzin w prestiżowym turnieju WTA 1000 w Wuhan dwie polskie zawodniczki mierzą się bowiem z czołowymi rakietami świata. Niestety Magda Linette (45. WTA) nie dała rady Coco Gauff (3. WTA) i na otwarcie dnia w godzinę i 24 minuty przegrała 0:6, 4:6. O godzinie 9 na kort wyjdą jednak Magdalena Fręch (24. WTA) i Aryna Sabalenka (2. WTA).