Tenis Flash: Fręch i Linette pożegnały się z Toronto, nocą do gry wchodzi Hurkacz

Tenis Flash: Polacy z sukcesami grają w Kanadzie, trwa turniej w Bytomiu
Tenis Flash: Polacy z sukcesami grają w Kanadzie, trwa turniej w BytomiuPAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:40 Z turniejową drabinką w Montrealu pożegnali się dziś również tenisiści tuż spoza pierwszej dziesiątki - Stefanos Tsitsipas (11. ATP) i Tommy Paul (12. ATP). nie zawiódł za to lider światowego rankingu, Jannik Sinner. Włoch poradził sobie bez straty seta z Borną Coriciem (94. ATP), wygrywając 6:2, 6:4.

Skrót meczu Sinner - Corić

22:32 Pierwszy czołowy tenisista poza drabinką w Montrealu. Daniił Miedwiediew (5. ATP) w trzech setach uległ Alejandro Davidovichowi Fokinie (42. ATP) 4:6, 6:1, 2:6. Hiszpan spotka się w 1/8 finału z Matteo Arnaldim (46. ATP), który również odesłał do domu rozstawionego Rosjanina, Karena Chaczanowa (22. ATP), wygrywając 7:5, 7:5.

21:35 Alexander Zverev (4. ATP) nie bierze jeńców w Ameryce Północnej. No, przynajmniej w pierwszym meczu nie wziął. Jordan Thompson (30. ATP) - mający dwie wygrane nad Niemcem w dorobku - był kompletnie bezradny i przegrał 1:6, 1:6. Niewiele brakło, a Zverev wyrobiłby się z przeciwnikiem w godzinę.

Skrót meczu Thompson - Zverev

21:14 Niestety, Emma Navarro okazała się dziś poza zasięgiem Magdy Linette. W drugim secie Polka już prawie ją miała, a jednak Amerykanka zdołała wytrwać i za trzecim razem skończyła mecz, wygrywając 6:2, 6:4.

Liczby meczu Navarro - Linette
Liczby meczu Navarro - LinetteFlashscore

19:24 Choć zdecydowaną faworytką była Diana Sznajder, to mecz z Magdaleną Fręch był bardzo wyrównany, aż do tie-breaka trzeciego seta. W nim minimalnie lepsza okazała się Rosjanka, która notuje wygraną 2:6, 6:3, 7:6(5). Zapraszamy na obszerne podsumowanie spotkania.

17:35 Mamy dobre i złe wieści z Dublina. Zacznijmy od gorszych. Filip Peliwo (575. ATP) pożegnał się z turniejem M15 po dzisiejszej porażce 3:6, 5:7 z Conorem Gannonem (1472. ATP). Za to drugi Filip, Pieczonka (1061. ATP) jest już w ćwierćfinale po wygranej w zażartym meczu z Alexisem Canterem (1474. ATP) 7:6(9), 6:4.

16:24 Zuzanna Pawlikowska (1032. WTA) zakończyła udział w bytomskim turnieju porażką z trzecią rakietą drabinki, Mią Ristić (296. WTA). Serbka wygrała 6:4, 6:4.

16:05 Weronika Ewald (681. WTA) wchodzi do ćwierćfinału turnieju ITF W50 w Bytomiu. I to nie przeciwko byle komu – wynikiem 6:2, 6:4 odprawiła drugą rakietę rozgrywek, Szwajcarkę Leonie Kung (257. WTA).

14:40 Najpierw wygrał, potem przegrał. Szymon Kielan (1188. ATP) zaczął czwartek od pokonania Holendra Jesse de Jagera w trzech setach 6:7(6), 6:4, 6:4, by w kolejnym meczu ulec Nigeryjczykowi Christopherowi Bulusowi (1226. ATP) również po trzech setach (6:3, 3:6, 2:6). Tym samym przygoda Polaka z turniejem ITF M15 w fińskiej Vaasie dobiega końca.

14:15 Za nami pierwsze mecze podczas turnieju W50 w Bytomiu. Marcelina Podlińska (747. WTA) pewnie poradziła sobie z Oliwią Szymczuch (1181. WTA) i wygrała 6:2, 6:1. Dokładnie taki wynik zanotowała także Włoszka Nicole Fossa Huergo (407. WTA) poradziła sobie z Anną Kmiecik. Monika Stankiewicz poradziła sobie z kolei z Sofią Milatovą (741. WTA) stosunkiem 6:2, 6:3.

12:20 To niestety koniec sezonu dla Sorany Cirstei (39. WTA). "Przez ponad sześć miesięcy zmagałam się z poważnym bólem stopy. Po spróbowaniu wszystkiego innego bez efektu czy poprawy, wraz z lekarzami zdecydowałam się na operację. Dobra wiadomość jest taka, że wszystko poszło dobrze, zła – że ominie mnie reszta sezonu. Chcę podziękować wszystkim za wsparcie i do zobaczenia w 2025" - napisała tenisistka na Instagramie.

08:55 Trwają turnieje w Montrealu i Toronto, gdzie bardzo dobrze radzą sobie reprezentanci Polski. Już dzisiaj w godzinach wieczornych Magdalena Fręch (50. WTA) zagra z Dianą Shnaider (24. WTA), a Magda Linette (43. WTA) z Emmą Navarro (15. WTA) w spotkaniach, których stawką będzie awans do trzeciej rundy. Do tego dzisiaj w nocy pierwszą rundę debla przebrnęli Jan Zieliński i Hugo Nys, którzy pokonali Arthura Filsa i Nicolasa Jarry'ego. Dzisiaj wieczorem zmierzą się z Rohanem Bopanną i Matthew Ebdenem