Tenis Flash: Fręch i Linette są już w drugiej rundzie turnieju w Wuhan, Kawa wciąż bez przełamania

Tenis Flash: Fręch i Linette są już w drugiej rundzie turnieju w Wuhan
Tenis Flash: Fręch i Linette są już w drugiej rundzie turnieju w WuhanWANG HE/GETTY IMAGES ASIAPAC/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:58 Wtorek kończymy mało optymistycznymi informacjami. Wciąż nie ma przełamania Katarzyny Kawy (266. WTA). Jedna z najbardziej znanych polskich tenisistek przegrała mecz 1. rundy turnieju ITF W75 w Edmond (USA). Tym samym notuje ósmą porażkę z rzędu i pozostaje bez wygranej od połowy lipca, gdy pokonała ją Karolina Muchova. Siedem kolejnych turniejów kończyła tuż po starcie, dziś ulegając w trzech setach Viktorii Hruncakovej (282. WTA). Szkoda tym bardziej, że po straconym pierwszym secie świetnie weszła i szybko zdominowała drugiego, a w trzecim obroniła trzy piłki meczowe i była bliska odrobienia straconego przełamania. Niestety, przegrywa 3:6, 6:3, 3:6. Życzymy, by to było ostatnie rozczarowanie!

18:45 Jak w zegarku – dokładnie po 30 minut trwały oba sety w deblowym pojedynku 1. rundy podczas rozgrywek ITF W75 w Bratysławie. Martyna Kubka i Alicja Rosolska poradziły sobie z Emily Appleton i Estelle Cascino z wynikiem 6:3, 6:2. Swoje ćwierćfinałowe rywalki poznają dopiero późniejszym wieczorem.

18:26 Długo nie mogliśmy się doczekać oficjalnych obrazków z meczu Francesa Tiafoe z Romanem Safiullinem. Nic dziwnego, nie są to obrazki przyjemne. Amerykaninowi nie pierwszy już raz puściły nerwy i zapamiętany zostanie z powodów pozasportowych. Więcej o sytuacji przeczytacie tutaj.

18:20 W ostatnim meczu wtorku w Wuhan Marta Kostiuk (17. WTA) poradziła sobie z Eliną Awanesian (47. WTA), ale dopiero po dwóch godzinach i 38 minutach. Ukrainka zwycięża 4:6, 7:5, 7:6(2).

17:10 Po wygranym w znoju tie-breaku pierwszego seta Alexander Zverev (3. ATP) był nieobecny przez większość drugiego, co wykorzystał skrzętnie Tallon Griekspoor (40. ATP). Holender nie był jednak w stanie utrzymać takiej przewagi w decydującym secie, który rozstrzygał się w kolejnym tie-breaku. Po słabym wejściu w niego Griekspoor przegrywał już 1-5, bronił się dobrze, ale musiał uznać wyższość Niemca przy wyniku 6:7(6), 6:2, 6:7(5).

16:35 Zuzanna Pawlikowska (737. WTA) ponownie na zwycięskiej ścieżce. Po porażce w ćwierćfinale ostatniego turnieju w Szarm El-Szejk przystąpiła do kolejnych rozgrywek ITF W15 i dziś wygrała 6:0, 6:4 z zaledwie 14-letnią Victorią Luizą Barros z Brazylii.

16:20 Gina Feistel (299. WTA) pierwszą Polką w 1/8 finału portugalskiego turnieju ITF W50 Quinta do Lago. W roli faworytki pokonała – choć po ponad dwóch godzinach na korcie – Pemrę Ozgen (621. WTA) z Turcji. Kwalifikantka odbiła się po przegranym pierwszym secie i przedłużyła rywalizację do trzech odsłon, ostatecznie zakończonych wygraną Feistel 6:1, 1:6, 6:4. Swój wtorkowy mecz przegrała Monika Stankiewicz (1012. WTA), czekamy jeszcze na środowy pierwszy występ Olgi Gołaś.

15:54 Magdalena Fręch i Wiktoria Tomowa nie zawojowały Wuhan w deblu. Polka i Bułgarka przegrały co prawda dopiero po super tie-breaku, ale ustępowały wyraźnie Yafan Wang i Yifan Xu przy pierwszym podaniu i returnie. Chinki wygrały 6:2, 4:6, 10-7.

15:16 Zgodnie z przewidywaniami, dziś druga z sióstr Andriejewych wygrała swój mecz w Wuhan, pokonując Xiyu Wang (99. WTA) bez straty seta, 7:6(5), 6:3. To oznacza pojedynek rzadko oglądany w światowym tenisie. O udział w 1/8 finału zagrają przeciwko sobie Erika Andriejewa (70. WTA) i Mirra Andriejewa (19. WTA). Siostry Andriejewe zobaczymy na korcie po raz pierwszy jutro.

14:14 Pierwszy mecz Flavio Cobollego (30. ATP) z Novakiem Djokoviciem (4. ATP) był dla młodego Włocha jak odbicie od ściany. W pierwszym secie tylko raz zdołał obronić swoje podanie, w drugim dwa razy, ale i tak w niewiele ponad godzinę wielki Serb miał już na koncie kolejny skalp w jakże bogatej karierze. Teraz przed nim starcie z Safiullinem po jego zwycięstwie nad Tiafoe.

Skrót meczu Cobolli - Djoković

13:56 Ponad trzy godziny rywalizowali Frances Tiafoe (17. ATP) i Roman Safiullin (61. ATP). Faworyzowany Amerykanin jako jedyny miał break pointy w pierwszym secie i wygrał go przy drugim podejściu, dopiero wynikiem 7:5 uciekając przed tie-breakiem. W drugiej partii odebrał podanie Rosjaninowi od razu i uciekł na 2:0, za to wkrótce rywal odrobił i zażarta walka ponownie trwała 12 gemów, tym razem z przełamaniem na korzyść Safiullina w ostatniej chwili. Do trzech razy sztuka? Tak, w decydującej odsłonie potrzebny był tie-break, ale zanim do niego doszło, Rosjanin prowadził już 5:2 i dał się dogonić. Szybki mini break oznaczał jednak, że to Safiulin od początku do końca prowadził i zdołał zamknąć mecz wynikiem 5:7, 7:5, 7:6(5).

12:59 Jiri Lehecka (34. ATP) tylko raz zagroził podaniu Holgera Rune (14. ATP), ale swojej szansy nie wykorzystał. Duńczyk miał znacznie więcej okazji i w każdym secie zamieniał break pointy na przełamanie w kluczowej fazie, wygrywając 6:4, 7:5. Młodego Duńczyka czeka teraz pojedynek z wyżej notowanym Amerykaninem, Taylorem Fritzem

Skrót meczu Lehecka - Rune

12:55 Jak zawsze czujny Mateusz Stańczyk (@zkortu) przypomina, że środowy poranek będzie bardzo interesujący dla polskich fanów tenisa. Mecz Magdy Linette i Łesi Curenko już o 6:30 polskiego czasu, spotkanie Magdaleny Fręch i Emmy Navarro najwcześniej pół godziny później. Linette rozpoczyna zmagania na korcie nr 3, dlatego jej mecz powinien rozpocząć się punktualnie, Fręch na kort nr 1 wejdzie dopiero po starciu Putincewa-Vekić.

12:36 Iga Świątek (1. WTA) planuje wrócić do gry w turnieju WTA Finals. Taką informację od sztabu tenisistki otrzymały WP SporotweFakty. Wciąż nie wiadomo jednak kto będzie prowadził w tym turnieju liderkę rankingu. Niewykluczony pozostaje scenariusz, w którym Świątek zagra w Rijadzie bez trenera.

11:24 Magda Linette (45. WTA) poznała swoją rywalkę w drugiej rundzie turnieju w Wuhan. Polka zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko (96. WTA), która pokonała faworyzowaną Katie Boutler (34. WTA) 6:2, 7:5. Będzie to trzecie w ostatnich latach spotkanie obu zawodniczek - licząc od 2022 roku Linette wygrała jedno takie starcie, a dwa razy lepsza była Ukrainka. Zwyciężczyni spotkania w trzecim meczu zagra z wygraną z pary Bernanda Pera (95. WTA) - Daria Kasatkina (11. WTA).

11:04 Do niecodziennej sytuacji doszło w trakcie meczu pierwszej rundy turnieju ATP 1000 w Szanghaju pomiędzy Flavio Cobollim i Stanem Wawrinką. W trzecim secie arbiter spotkania pomylił się bowiem przy liczeniu wyniku, a nikt na obiekcie nie zorientował się w sytuacji. W efekcie Włoch wyniósł z tego błędu potężną korzyść, ponieważ zdołał przełamać rywala i w następstawie wygrać mecz. Więcej o tej sytuacji tutaj

10:52 W pojedynku dwóch rozstawionych zawodników górą ten bardziej doświadczony. Grigor Dimitrow (10. ATP) w pierwszym secie był lepszy tylko o jedno mini przełamanie, ale w drugim błyskawicznie ruszył do ofensywy i po prowadzeniu 4:0 nie pozwolił już na powrót Alexeia Popyrina (24. ATP), wygrywając 7:6(5), 6:2.

10:37 W kolejnej rundzie jest już też turniejowa "siódemka" w Szanghaju, czyli Taylor Fritz (7. ATP), który pokonał 6:3, 6:4 Yosuke Watanukiego (336. ATP). Spotkanie trwało godzinę i kwadrans, a Amerykanin nie miał problemów z pokonaniem Japończyka.

10:23 Rozstawiony Ben Shelton (16. ATP) nie miał problemów z pokonaniem bardziej doświadczonego Coberto Carballesa Baeny (54. ATP), każdego seta rozstrzygając w niewiele ponad pół godziny i notując wygraną 6:3, 6:4.

09:30 Trwa też turniej ATP 1000 w Szanghaju. Swoje poranne spotkanie wygrał już Stefanos Tsitsipas (12. ATP). Grek pokonał 6:3, 7:5 Alexandre'a Mullera

09:29 Magda Linette (45. WTA) bardzo pewnie pokonała Ludmiłę Samsonową (23. WTA). Po dwóch setach, które trwały po 43 minuty, Polka wygrała 6:2, 6:2 i zapewniła sobie awans do drugiej rundy prestiżowego turnieju w Chinach. Wcześniej awans do tego etapu imprezy zanotowała Magdalena Fręch (27. WTA).