Tenis Flash: Linette wygrywa w Hua Hin. Majchrzak gra dalej w St. Tropez, Kaśnikowski odpadł

Magda Linette wraca do gry w miejscu, w którym wygrała w 2020 roku
Magda Linette wraca do gry w miejscu, w którym wygrała w 2020 rokuProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:08 Rebecca Sramkova (102. WTA) będzie rywalką Magdy Linette w walce o ćwierćfinał w Hua Hin. Słowaczka, która jeszcze w niedzielę grała w finale turnieju w Monastyrze, miała sporo problemów z reprezentantką gospodarzy. Mananchaya Sawangkaew (195. WTA) dała trochę radości i zdołała ugrać seta, ale przegrała 2:6; 6:2; 4:6. Sramkova i Linette zmierzą się ze sobą w czwartek.

17:15 Ajla Tomljanovic (122. WTA) jako ostatnia awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 w Seulu. Australijka po bardzo długim meczu pokonała 7:6(4); 4:6; 6:3 Su Jeong Jang (231. WTA). To oznacza, że Korea Południowa nie ma już żadnej swojej reprezentantki w turnieju.

16:40 Kolejne polskie zwycięstwo w Santa Margherita di Pula. Daria Kuczer (485. WTA) pokonała 7:6(5); 6:1 w pierwszej rundzie turnieju rangi ITF W35 Włoszkę Melanię Delai (1038. WTA).

15:55 Daniel Michalski (375. ATP) na rowerku wjechał do drugiej rundy turnieju ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Jego rywal Kirill Mishkin (2076. ATP) nie wywalczył nawet gema.

15:10 Magda Linette (43. WTA) udanie rozpoczęła zmagania podczas turnieju rangi WTA 250 w Hua Hin. Polka musiała walczyć nie tylko z rywalką, ale także dużą wilgotnością powietrza, która sprawiała problemy obu tenisistkom. Ostatecznie Linette pokonała 6:2; 7:5 Łesię Curenko (92. WTA) i awansowała do drugiej rundy. Więcej w artykule

13:43 Emma Raducanu (70. WTA) po dwóch tie-breakach awansowała do drugiej rundy w Seulu. Brytyjka była lepsza od Peyton Stearns (48. WTA), wygrywając 7:6(4); 7:6(5). Amerykanka w drugiej partii wyszła z wyniku 3:5 i serwowała przy stanie 6:5, ale nie utrzymała podania. Raducanu o ćwierćfinał zagra z Yue Yuan (40. WTA).

13:39 Xenia Bandurowska (1102. WTA) pokonała 6:3; 6:0 Luisę Hrdę (1289. WTA) i awansowała do drugiej rundy zawodów ITF W15 w Monastyrze.

13:10 Mai Hontama (130. WTA) awansowała do drugiej rundy w Hua Hin. Japonka wyeliminowała rozstawioną  z numerem "1" Dajanę Jastremską (35. WTA), wygrywając mecz 7:6(4); 7:5. Dalej gra też Jana Fett (129. WTA), która po trudnym meczu ograła 2:6; 6:3; 6:3 Saisai Zheng (1024. WTA).  Swój mecz rozpoczyna Magda Linette.

13:05 Maks Kaśnikowski (176. ATP) nie dał rady przeprowadzić udanej remontady w trzeciej partii meczu. Alexander Blocks (254. ATP) wygrał mecz 6:7(4); 6:3; 6:4 i to on gra dalej w St. Tropez. Polak w trzeciej partii przegrywał 0:3 z dwoma przełamaniami, wrócił na 3:3, ale następnie znowu przegrał podanie. Miał jeszcze dwa break pointy na 5:5, ale Belg wytrzymał presję. Więcej w artykule

12:47 Kamil Majchrzak (163. ATP) awansował do drugiej rundy w St. Tropez. Polak w trzech setach pokonał Bornę Gojo (440. ATP). Mecz zakończył się wynikiem 6:7(2); 6:4; 6:3. Kamil w drugim secie przegrywał już 2:4, ale następnie wygrał aż dzięwięć gemów z rzędu! Miał już 5:0 w trzeciej partii, ale nie dokończył dzieła, a przy stanie 5:3 bronił jeszcze break pointa. Ostatecznie jednak wykorzystał czwartą piłkę meczową i gra dalej! Więcej w artykule

12:01 Mamy decydujące sety w meczach Polaków podczas challenger w St. Tropez. Kaśninowski przegrał drugą partię 3:6, a Majchrzak wygrał 6:4. W obu spotkaniach trwają decydujące partie.

11:23 Mecze Polaków podczas pierwszej rundy challengera rozpoczęły się od tie-breaków. Rywalem Maksa Kaśnikowskiego (176. ATP) jest Alexander Blockx (254. ATP) i Polak wygrał pierwszego seta 7:6(4), natomiast Borna Gojo (440. ATP) wygrał 7:6(2) inaugurującą partię przeciwko Kamilowi Majchrzakowi (163. ATP).

11:08 Niestety wciąż pada w Hua Hin i szanse na rozegranie dziś meczu Magdy Linette spadają. Polka ma wyjść na kort po spotkaniu Dajana JastremskaMai Hontama. Tam w pierwszym secie Japonka prowadzi 4:3, ale mecz został przerwany już prawie trzy godziny temu.

11:00 Hailey Baptiste (105. WTA) awansowała do drugiej rundy w Seulu. Amerykanka pokonała 7:6(4) 6:3 Sloane Stephens (65. WTA). Dla Stephens to szósta porażka z rzędu. Po raz ostatni wygrała mecz w pierwszej rundzie Wimbledonu 1 lipca. Dalej gra też Wiktoria Tomowa (54. WTA), która ograła 6:2; 1:6; 6:0 Tatjanę Marię (82. WTA).

09:02 Mamy pierwsze rozstrzygnięcia w Seulu. Polina Kudiermietowa (163. WTA) pokonała 7:5; 6:4 Priscillę Hon. Australijka w pierwszej rundzie miała mierzyć się z Magdaleną Fręch (32. WTA), ale Polka po triumfie w Guadalajarze wycofała się z Seulu. Było to właśnie szczęście Rosjanki, która przegrała w kwalifikacjach, ale w pierwszej rundzie pokonała Hon. Dalej gra też Amanda Anisimowa (46. WTA), która pokonała 6:3; 7:6(5) Julię Putincewą (30. WTA).

08:48 Niestety obecnie pada w Hua Hin, ale do tej pory zakończyły się trzy bardzo jednostronne pojedynki. Nadia Podoroska (74. WTA) pokonała 6:1; 6:0 Ksenię Laskutovą (366. WTA), Xinyu Gao (185. WTA) ograła 6:3; 6:2 Sijię Wei (151. WTA), a Arianne Hartono (180. WTA) była sensacyjnie lepsza 6:1; 6:1 niż Moyuka Uchijama (59. WTA).

08:20 Magda Linette (43. WTA) rozpoczyna dziś zmagania w turnieju rangi WTA 250 w Hua Hin. Jej rywalką będzie Łesia Curenko (92. WTA). Polka jest rozstawiona w Tajlandii z numerem "4".