Tenis Flash: Półfinał Zielińskiego, ćwierćfinał Kaśnikowskiego, Sinner i Alcaraz górą w Rijadzie

Tenis Flash: Wieczorem ogromne emocje w gwiazdorskim turnieju w Rijadzie
Tenis Flash: Wieczorem ogromne emocje w gwiazdorskim turnieju w RijadzieRICHARD PELHAM/GETTY IMAGES EUROPE/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:12 Byłoby wspaniale skończyć czwartek w tenisie dobrymi wiadomościami, ale właśnie zakończył się mecz Urszuli Radwańskiej (425. WTA) w Calgary i nie mamy upragnionej nowiny. W pojedynku z rozstawioną Anouk Koevermans (229. WTA) Polka nie znalazła sposobu na narzucenie swojej gry, Holenderka zwycięża 6:2, 6:2 po godzinie i prawie 40 minutach. To ona zagra w ćwierćfinale turnieju W75 w Calgary.

23:00 Były wielkie oczekiwania, ale czy był wielki mecz? Ostatni pojedynek Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraza był taki, jak być musiał - jednostronny na korzyść młodszego z zawodników, który wygrał 6:3, 6:3. 38-letnia legenda miała widowiskowe momenty, ale ani jednego break pointa, by próbować odrobić straty. Zatem w Rijadzie finał - zgodnie z przewidywaniami - dla lidera i wicelidera rankingu ATP, zaś o trzecie miejsce rozegrany zostanie klasyk Djoković - Nadal.

21:10 Znów Sinner! Lider światowego rankingu po raz czwarty z rzędu okazał się lepszy od Novaka Djokovicia. Tym razem co prawda tylko w meczu pokazowym, ale obaj pokazali w nim swoje najlepsze strony. W saudyjskim Six Kings Slam Jannik Sinner (1. ATP) pewnie wygrał pierwszą partię, pozwolił weteranowi się dogonić w drugiej, a kompletnie zdominować w jej tie-breaku i dopiero po serii wzajemnych przełamań w decydującej części mógł świętować awans do finału towarzyskich rozgrywek z wynikiem 6:2, 6:7(0), 6:4.

21:02 Stefanos Tsitsipas (11. ATP) zagwarantował sobie udział w ćwierćfinale turnieju European Open w Antwerpii po trzysetowym starciu z Thiago Seybothem Wildem (80. ATP). Brazylijczyk dopiero w tie-breaku pierwszego seta uznał wyższość Greka, w drugim wyrównał dzięki pewnie wywalczonemu przełamaniu i zmierzał do tie-breaka również w decydującej odsłonie, gdy w 12. gemie został przełamany. Tsitsipas wygrywa 7:6(5), 4:6, 7:5. Kolejnym rywalem Greka będzie Jiri Lehecka.

20:30 Rozstawiona rywalka? Żaden problem dla Katarzyny Kawy (265. WTA). Po długiej serii porażek Polka notuje już drugą wygraną w turnieju ITF W100 w Macon, dziś pokonała faworyzowaną Astrę Sharmę (193. ATP) 7:5, 6:4 i zapewniła sobie ćwierćfinał turnieju. Przypomnijmy, że w amerykańskiej Georgii Polka rywalizuje także w deblu.

19:46 39 lat i wciąż długodystansowe mecze dzień w dzień mu nie straszne – Stan Wawrinka (217. ATP) właśnie wygrał drugi z rzędu ponad dwugodzinny pojedynek. Dziś w Sztokholmie Szwajcar poradził sobie z Alejandro Davidovichem Fokiną (64. ATP), wykorzystując break point w 12. gemie trzeciego seta. Wynik 6:4, 3:6, 7:5 posyła go do ćwierćfinału rozgrywek.

Skrót meczu Davidovich Fokina - Wawrinka

19:31 Maks Kaśnikowski (171. ATP) najwyżej rozstawiony? Więc i gra jak faworyt. Podczas challengera w Calgary zaliczył właśnie drugie zwycięstwo, pokonując 6:4, 6:4 niewiele starszego Amerykanina Andresa Martina (472. ATP). Polak pierwszy stracił podanie, ale na każdy wykorzystany break point rywala miał w zanadrzu dwa i jest już w ćwierćfinale.

18:52 Wielka to była anglosaska walka! W Ałmatach do ćwierćfinału przechodzi Frances Tiafoe (15. ATP), który przez prawie trzy godziny walczył z Danielem Evansem (180. ATP). Brytyjczyk wygrał tie-break pierwszego seta 12-10, w drugim tie-breaku sztuki nie zdołał powtórzyć, ale i tak napsuł faworytowi sporo krwi. Dopiero po trzecim secie Amerykanin mógł cieszyć się z wygranej 6:7(10), 7:6(4), 6:3.

16:46 Mamy dobrą i złą wiadomość z portugalskiego Faro. Dokańczane mecze ze środowego wieczoru przyniosły awans Polki i eliminację Polki. 17-letnia Monika Stankiewicz (972. WTA) poradziła sobie z Nadiją Kolb (616. WTA) wynikiem 6:3, 6:3, za to Weronika Falkowska (544. WTA) nie zdołała pokonać Malene Helgo (465. WTA). Norweżka wygrała 7:6(4), 6:3.

15:38 Faworyzowany Jiri Lehecka (33. ATP) poradził sobie z Danielem Altmaierem (84. ATP) w European Open w belgijskiej Antwerpii. Czech wygrywa 6:4, 6:3 bez straty podania i czeka na wyłonienie ćwierćfinałowego rywala z pary Seyboth Wild – Tsitsipas.

Skrót meczu Lehecka - Altmaier w Antwerpii

14:50 Gina Feistel (303. WTA) była o dwa punkty od porażki, zdołała wywalczyć ćwierćfinał turnieju ITF W35 w portugalskim Faro. Polka po dwóch godzinach i 31 minutach pokonała Johanne Christine Svendsen (680. WTA) 6:0, 4:6, 7:5. Jutro powalczy o półfinał rozgrywek z Portugalką Matilde Jorge (366. WTA).

14:31 Żmudna to była walka, ale zwycięska! Jan Zieliński i Hugo Nys są w półfinale debla w Sztokholmie po dwóch godzinach 21 minutach rywalizacji w czwartkowe popołudnie. Gonzalo Escobar i Diego Hidalgo postawili bardzo trudne warunki i w obu setach konieczny był tie-break. Ostatecznie Monakijczyk i Polak wygrywają 7:6(8), 6:7(3), 10-7

13:50 Przytłaczająca porażka Gabriela Matuszewskiego (1993. ATP) w 1/8 finału turnieju ITF M15 w Heraklionie. Po wczorajszym zwycięstwie, dziś Polak przegrał 0:6, 0:6 z Cannonem Kingsleyem (612. ATP) w mniej niż 50 minut.

13:15 Turniej ITF W50 kończy się dla Martyny Kubki (362. WTA). Polka w drugiej rundzie uległa faworytce Irene Burillo Escorihueli (231. WTA) 2:6, 3:6.

12:35 Filip Pieczonka (849. ATP) poradził sobie z drugim rywalem w niemieckim Offenbachu (ITF M15) i do ćwierćfinału wchodzi bez straty seta. Tym razem wygrał 7:6(4), 6:3 z Markiem Majdandzicem (1443. ATP).

12:30 Kim jest nowy trener Igi Świątek? Wim Fissette to niemal gwarancja sukcesów, ale krytycy zarzucają mu, że współpraca z żadną zawodniczką nie wytrzymywała próby czasu.

10:51 Tomasz Berkieta (915. ATP) trafił w drabince turnieju ITF M25 w Szarm El-Szejk na najwyżej rozstawionego zawodnika i nie miał szans. Ilia Simakin (409. ATP) gładko poradził sobie z młodym Polakiem, wygrywając 6:3, 6:0.

10:46 Marcelina Podlińska (685. WTA) nie znalazła argumentów na faworytkę i jedną z czołowych zawodniczek turnieju ITF W35 w Heraklionie. Ołeksandra Oliinykowa (307. WTA) wygrała 6:3, 6:4 i to ona zagra w ćwierćfinale.

10:18 Doczekaliśmy się, Iga Świątek (1. WTA) ma nowego trenera! Polka poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych, że jej nowym szkoleniowcem został Wim Fissette, który w przeszłości pracował z najlepszymi zawodniczkami świata, m.in. Kim Clijsters czy Naomi Osaką.

09:43 Jedna zaległość z nocy: Katarzyna Kawa awansowała do ćwierćfinału debla w turnieju ITF W100 w Macon (USA). Wraz z Sophie Chang pokonały amerykańsko-ukraińską parę Kalieva/Strachowa 7:5, 6:4.

09:30 W światotowym tenisie trwa kilka mniejszych turniejów, lecz oczy całego świata będą dziś wieczorem zwrócone na Rijad w Arabii Saudyjskiej. To tam w turnieju Six Kings Slam o 18:30 zmierzą się Jannik Sinner (1. ATP) z Novakiem Djokoviciem (4. ATP), a po nich Carlos Alcaraz (2. ATP) z Rafaelem Nadalem.